Antik Tiyatro'da Türk Tasavvuf Musikisi

Antik Tiyatro'da Türk Tasavvuf Musikisi

Antalya - (dha)antalya'nın Manavgat İlçesi'nde Bulunan Side Antik Tiyatrosu'nda Devam Eden 5'inci Side Uluslararası Kültür Ve Sanat Festivali Kapsamında Ahmet Özhan'ın Genel Yönetmenliğindeki İstanbul...

Antik Tiyatro'da Türk Tasavvuf Musikisi

ANTALYA - (DHA)Antalya`nın Manavgat İlçesi`nde bulunan Side Antik Tiyatrosu`nda devam eden 5`inci Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Ahmet Özhan`ın genel yönetmenliğindeki İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu bir konser verdi. Türk tasavvuf musikisi ve mehter marşları yerli, yabancı turistlerden büyük ilgi gördü.
Side Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen 6`ncı Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali`nin ikinci günü renkli görüntülere sahne oldu. Gecede, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu ve Ahmet Özhan sahne aldı. Topluluk bünyesindeki tasavvuf ve mehter bölümü, unutulmaya yüz tutan sanat değerlerini, yerli ve yabancı binlerce izleyicinin beğenisine sundu. Topluluk, Türk tasavvuf musikisi ve mehter marşlarını kendine özgü üslub ve icra özellikleriyle seslendirdi. Ardından, sahneye çıkan Ahmet Özhan söylediği şarkılarla izleyicilerden büyük alkış aldı.
Antik tiyatroyu dolduran seyirciler, topluluk ve Özhan`ı ayakta alkışladı.

Kaynak: DHA