Antalyaspor, Kendini Ateşe Attı

Turkcell Süper Ligi'nin 32. Haftasında Kendi Saha ve Seyircisi Önünde Ankaragücü'ne 1-0 Mağlup Olan Antalyaspor, Ligin Son 2 Haftasına Girilirken Kendini Adeta Ateşe Attı.

Antalyaspor, Kendini Ateşe Attı

Turkcell Süper Ligi'nin 32. haftasında kendi saha ve seyircisi önünde Ankaragücü'ne 1-0 mağlup olan Antalyaspor, ligin son 2 haftasına girilirken kendini adeta ateşe attı.

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, maç sonrası yaptığı açıklamada, ligde kalan son iki maçı da kazanarak bir anlamda kendi göbeklerini kendilerinin keseceğini söyledi. Ligde kalan iki maçta Kayseri Erciyesspor ve Gençlerbirliği ile karşılaşacaklarını hatırlatan Vural, "Artık iki maçımızı da kazanarak kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Bu mağlubiyeti hiç beklemiyorduk. Ankaragücü karşısında en azından bir puan alabilmeyi amaçlıyorduk. Bunu başaramadık. Artık önümüze bakacağız. Ve 2 haftada

alacağımız puanlarla ligde kalmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız" diye konuştu.

Kritik bir müsabakada hakem kararlarına kurban olduklarını ileri süren Vural, hakemlerle ilgili konuşmama kararını da bu maç sonunda bozdu. Müsabakada iki penaltılarının ve bir gollerinin verilmediğini öne süren Vural, hakemin takdir haklarını rakip lehine kullandığını savundu.

Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman ise, Antalyaspor karşısında aldıkları 3 puanla ligin son 2 haftasına rahat gireceklerini söyledi. İlk yarıda rakibe oranla daha geride kaldıklarını, ancak buna rağmen pozisyon vermediklerini belirten Karaman, "İkinci yarıda mükemmel bir gol bulduk. Müsabakanın 75. dakikasında rakibimiz karşısında 10 kişi kalmamıza rağmen iyi kapanarak 3 puan kazanmasını bildik. Antalyaspor taraftarlarını müsabaka sonunda takımımı alkışlayarak gösterdiği centilmenlikten dolayı

kutluyorum. Dilerim bu davranış Türkiye'de herkese örnek olur" diye konuştu.

(AT-İY-SN-SN-S)

Kaynak: İHA