Antalyada Yerel Yönetimler

Antalyada Yerel Yönetimler

Antalya Muratpaşa Belediyesi Kültür Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi İşbirliğinde Çeşitli Mahallelerde Açılan Kurslarda Çalışmalar Devam Ediyor.

Antalyada Yerel Yönetimler

Antalya Muratpaşa Belediyesi Kültür Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde çeşitli mahallelerde açılan kurslarda çalışmalar devam ediyor.

Değirmenönü Kurs Merkezi'ni ziyaret eden Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, resim kursiyerlerinin çalışmalarını inceledi. Resim öğretmeni Betül İşler ve kursiyerlerle bir süre sohbet eden Başkan Evcilmen, "Çeşitli mahallelerde, bölge halkının isteği doğrultusunda açtığımız kurslarımız büyük ilgi gördü. Bu yılki kursiyer sayımız 500'e ulaştı." dedi.

Resim kursiyerlerinin çalışmalarını da inceleyen Başkan Evcilmen, "Kursa ilk başladıklarında hiçbir şey bilmeyen kursiyerler, kurs sonunda neredeyse birer ressam olarak sertifikalarını alıyorlar. Aldıkları eğitim sayesinde, renk uyumu, ışık, perspektif, hacim ve derinlik gibi bir resmin ana özelliklerini en iyi şekilde öğreniyorlar. Açtığımız kurslar sayesinde her yıl yüzlerce kursiyerimiz sanatçı ordusuna katılıyor." diye konuştu.

Resim öğretmeni Betül İşler ise, kursların açılmasında emeği geçen başta Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür etti. Serbest zamanlarını kurslarda eğitici çalışmalar yaparak geçirdiklerini ve meslek edindiklerini belirten kursiyerler de kendilerine böyle bir olanak sağladığı için Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'e teşekkür etti.

(AT-SÇ-Y)

04.01.2007 17:32 TSİ