Antalyada'ki 'süpürge' Operasyonun Polis Kamerası Görüntüleri
Haberler » Güncel » Haber

Antalyada'ki 'süpürge' Operasyonun Polis Kamerası Görüntüleri

Antalya'da Zeytinköy Bölgesinde Zehir Tacirlerine Yönelik 500 Polis, Polis Helikopteri ve Özel Harekat Timlerinin Katıldığı Operasyonda 55 Farklı Adrese Eş Zamanlı Baskın Yapıldı

Antalyada'ki 'süpürge' Operasyonun Polis Kamerası Görüntüleri

Antalya'da Zeytinköy bölgesinde zehir tacirlerine yönelik 500 polis, polis helikopteri ve özel harekat timlerinin de katıldığı operasyonda 55 farklı adrese eş zamanlı baskın yapıldı.Operasyonun polis kamerası görüntüleri basına dağıtıldı. Görüntülerde bazı evlerde bulunan silah, para, uyuşturucu maddeler yer alıyor.

Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, zehir tacirlerine 'Süpürge' operasyonuyla büyük darbe vurdu. Zehir tacirlerine yönelik uzun zamandır yapılması planlanan operasyon sabah 06.00'da başladı. Antalya'nın uyuşturucu madde ticaretinin yapıldığı bölge olarak bilinen Zeytinköy'e yönelik düzenlenen operasyonda 55 farklı adrese eş zamanlı baskın yapıldı.

Operasyonunda sokak satıcılara yönelik olarak yapıldığını öğrenilirken özel harekat timleri, polis helikopteri ve yaklaşık 500 polisin katıldığı operasyon sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti. Operasyonda önceden tespit edilen adreslere baskın düzenleyen ekipler, 20'si kadın 55 zehir tacirini gözaltına aldı. Gözaltına alınan zanlılar önce sağlık kontrolünden geçirilerek sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Ayrıca, operasyona Terörle Mücadele, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet ekiplerinin de destek verildiği belirtildi.
Öte yandan operasyonun ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı. Operasyonda, 992 paket esrar, 344 paket eroin, 243 paket kokain, 1 tabanca, 1 tüfek, 60 mermi, 55 bin 870 TL, bin 900 ABD doları ile 2 bin 600 avro para ele geçirildi.

POLİSLER ÇOCUKLARLA TOP OYNADI

Elleri silahlı maskeli özel harekat ekiplerini görünce çocukların korkacağını düşünen polis çocukların ilgisini başka yöne çekmek için çikolata, plastik top,kalem ve simit dağıttı. Üç saat süren oparasyonda polisler çocuklara eşlik ederek onlarla birlikte futbol maçı da yaptı.