Antalya Haberleri

Antalya haber, Antalya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Antalya - 13.10.2021
28 ildeki 'Çekirge' operasyonunda 199 kişi gözaltına alındı
YÜKSEK KAR VAADİYLE VURGUN  Antalya, Edirne, Gaziantep ve Ordu'da yüksek kar vaadi, saadet zinciri ve dini duyguları istismar eden 2 örgütlü yapı ve 20 kişi tespit edildi.
Antalya - 13.10.2021
Kooperatifler Kanunu değişiklik teklifi Sanayi, Ticaret Komisyonu'nda kabul edildi
Kooperatifler Kanunu değişiklik teklifi, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu ve 75 AK Parti milletvekilinin imzasıyla Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda kabul edildi.
Antalya - 13.10.2021
Antalya Ticaret Platformu'nun kurulumu tamamlandı
Antalya'da iş insanı Muhteşem Kabasakal öncülüğünde hayata geçirilen Antalya Ticaret Platformu (ATİP) kuruldu.
Antalya - 13.10.2021
Antalya'da aranan 2 hükümlü yakalandı
Antalya'da çeşitli suçlardan haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 2 hükümlü yakalandı.
Antalya - 13.10.2021
Kemer'de çıkan orman yangını kontrol altına alındı
Antalya'nın Kemer ilçesinde çıkan yangında 7 hektarlık ormanlık alanda zarar oluştu.
Antalya - 13.10.2021
OSBÜK Başkanı Kütükcü: OSB'lere pozitif ayrımcılık yapılmasını talep ediyoruz
"OSB'LERDE GÜNEŞ PANELLERİNİ DAHA SIK GÖRÜR HALE GELDİK" Konuşmasında yenilenebilir enerjinin önemine de dikkat çeken Kütükcü, OSB'lerdeki yenilenebilir enerji yatırımlarının 1.119 MW'a ulaştığı bilgisini paylaştı. Kütükcü, şunları söyledi: "Geçtiğimiz ay itibariyle, ülkemizin 98 bin MW'ın üzerine çıkan elektrik enerjisi kurulu gücünün yüzde 64,8'i yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından oluşuyor. Organize sanayi bölgelerimiz de özellikle son dönemde ülkemizin enerji haritasının çeşitlenmesine, yerli ve yenilenebilir enerji yatırımlarının artmasına katkı veriyor. Şu anda OSB'lerimizdeki yenilenebilir enerji yatırımlarının toplam kapasitesi 1.119 MW'a ulaştı. Bu yenilenebilir enerji santrallerinin; 643 MW'ını güneş enerjisi santralleri, 260 MW'ını jeotermal santralleri, 206 MW'ını biokütle, 10 MW'ını da rüzgar enerjisi santralleri oluşturuyor. Ayrıca, sanayicilerimizin özellikle çatı tipi GES projelerine yoğun bir talebi var. OSB'lerimizdeki fabrikaların çatılarında güneş panellerini daha sık görür hale geldik." Kütükcü, 300'ün üzerindeki fabrika ile 20 bin kişiye istihdam sağlayan Antalya OSB'de de GES kapasitesinin 10 MW'ı aştığını duyurarak, bu yatırımların hem Antalya'da hem de Türkiye genelinde artmaya devam edeceğini vurguladı.
Antalya - 13.10.2021
Yabancıya konut satışında tüm zamanların aylık rekoru kırıldı
İstanbul ve Antalya ilk ikide Yabancılara konut satışı yapılan iller arasında ise başı 17 bin 783 adetle İstanbul çekiyor.
Antalya - 13.10.2021
Antalya'daki orman yangını, Göynük Kanyonu'na ilerliyor (3)
YANGIN 18 SAATTE SÖNDÜRÜLDÜAntalya'nın Kemer ilçesinde dün saat 18.00 sıralarında başlayan orman yangını, bugün saat 12.00 sıralarında kontrol altına alınarak söndürüldü.
Antalya - 13.10.2021
Kooperatiflere yeni düzenlemeler getiren teklif, TBMM Sanayi ve Ticaret Komisyonunda
"Ekonomide önemli bir aktör" İlk imza sahibi olarak teklif üzerinde söz alan AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, kooperatif sisteminin ekonominin içinde önemli bir aktör olduğunu belirterek kamu yararının sağlanması açısından da önemli bir denge unsuru olduğunu söyledi.
Antalya - 13.10.2021
Sinop'un mantısı, kestanesi ve balığı Antalya'da görücüye çıkacak
Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salim Akbaş, Antalya Ticaret Borsası tarafından "Sizin Oraların Nesi Meşhur" sloganıyla 11'incisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı'na (YÖREX) 40 ürünle katılacaklarını söyledi.
Antalya - 13.10.2021
Son dakika haber... Kayınvalidesini öldüren sanık için 'haksız tahrik' indirimi talebi
Gelen son dakika haberlerine göre ANTALYA'nın Serik ilçesinde, eşiyle barıştırmasını istediği kayınvalidesi Makbule Can'ı (64) kendisine hakaret ettiği iddiasıyla tabanca ile 8 el ateş ederek öldüren Mahir İncedayı'nın (43) yargılandığı davada mütalaa veren savcı, 'haksız tahrik' indirimi istedi.
Antalya - 13.10.2021
Antalya Turizm Fuarı'nda 20 ülkeden 2 bin acente yetkilisi ağırlanacak
Antalya'da, 20 ülkeden 2 bin acente yetkilisinin katılacağı turizm fuarının hazırlıkları sürüyor.
Antalya - 13.10.2021
Antalya DOB, "Stabat Mater ve Barok Aryalar" konserinde sanatseverlerle buluşacak
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB) "Stabat Mater ve Barok Aryalar" konserinde sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.
Antalya - 13.10.2021
Kaderi değiştirecek kararlar…
Midilli Fatihi Yakup Ağa'nın oğulları İshak, Oruç, Hızır ve İlyas'ın acılarıyla tekrar yüzleşeceği ve yeni maceralara atılacağı beşinci bölümde neler olacak; Baba Oruç ve Isabel güçlerini birleştirerek, Müslümanlara göz açtırmayan örgüt Unita'nın zulmünü bitirmek için harekete geçerler. Zalimlere karşı duran ve mazlumlara umut olmak için yaşayan Baba Oruç'u ve örgütün kardeşini esir tuttuğu Isabel'i bu yolda neler bekliyor? Unita'ya nasıl karşı koyacaklar? Isabel'in adalet duygusu ağır basıp, İskenderiye'den Selanik'e gidecek olan ticaret gemisini Cafer'in elinden alıp Baba Oruç'a vermişti. Bu durum Cafer'in tüm planlarını altüst etmiş, arzuladığı zenginliği bir bakıma adeta suya düşürmüştü. Cafer'in Baba Oruç'a olan kini bu olayla daha da artmış, intikam için Baba Oruç'un gemisini sabote etme kararı almıştı. Bu suikast girişimini son anda fark eden Baba Oruç ve İlyas, Cafer'in adamlarıyla kıyasıya bir mücadeleye girmişlerdi. Bu mücadeleden sağ çıkan taraflar kim olacak? Baba Oruç için her şeyin sonu mu yoksa her şey daha yeni mi başlıyor? Diğer tarafta ise Midilli'den İskenderiye'ye yelken açan Hızır, Niko, İshak ve Hamza'nın içinde olduğu gemi Radko ve askerlerinin olduğu savaş gemisi tarafından saldırıya uğramıştı. Fakat Hızır Reis'in zeka dolu ve bir o kadar da cesaret isteyen planı işe yaramış ve Radko'nun gemisini püskürtmeyi başarmışlardı. Ancak Pietro'dan kesin emir almış olan korkusuz savaşçı Radko da peşlerini bırakmamaya kararlıdır. Radko'nun yeni stratejisi nasıl şekillenecektir? Hızır, Niko ve İshak, ona karşı kendilerini ve kitabı koruyabilecekler mi? Tüm bu hadiseler deryalarda yaşanırken, Baba Oruç'un öldüğünü düşündüğü Antuan, Pietro'nun gayretleri sonucunda eski sağlığına kavuşmuştu. Antuan'ın tehlikeli bir savaşçı ve becerikli bir korsan olduğunu bilen Pietro, onu kendi tarafında savaşması için ikna edebilecek midir? Öte yandan Despina'nın karnındaki çocuk onu günbegün ölüme götürmektedir. Lakin o bu duruma Baba Oruç'u sevdiği için katlanıyordur. Babası Yorgo ve Oruç'un ailesine fitne saçmak isteyen Asiye'nin öğütleri kafasını karıştırıyordur. Peki, Depsina onları dinleyip karnındaki çocuktan vazgeçecek midir? Despina'yı Oruç'tan ayırmak isteyen Yorgo neler yapacaktır? Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astepe, Yiğit Özşener, Yetkin Dikinciler, Pelin Akil Altan, Melis Babadağ, İsmail Filiz, Gülcan Arslan, Devrim Evin, Caner Topçu ve Bahadır Yenişehirlioğlu'nun yer aldığı, çekimleri Antalya, Marmaris ve İstanbul'da devam eden dizi her Perşembe 20.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Antalya Haber, Antalya Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 4 - Antalya haber sayfamızda Antalya haberleri okuyabilir, Antalya son dakika haberleri ve güncel Antalya gelişmelerini görebilirsiniz. Tamer Karadağlı sevgilisi kim? Iraz Yıldız kimdir, kaç yaşında?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 03:52:26. #1.15#

title