Antalya: Manavgat Yağmura Teslim Oldu

Antalya: Manavgat Yağmura Teslim Oldu

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde Dün Akşam Saatlerinde Başlayan ve Gün Boyunca Aralıklarla Devam Eden Yağmur Yağışı Sonrası Bazı Sokaklar ile Ev ve İşyerleri Sular Altında Kaldı. Side-sorgun Kavşağı'nda Bulunan ve Sular Altında Kalan At Çiftliğinde 1 At Boğularak Telef Oldu.

Antalya: Manavgat Yağmura Teslim Oldu

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde dün akşam saatlerinde başlayan ve gün boyunca aralıklarla devam eden yağmur yağışı sonrası bazı sokaklar ile ev ve işyerleri sular altında kaldı. Side-Sorgun Kavşağı'nda bulunan ve sular altında kalan at çiftliğinde 1 at boğularak telef oldu.

Edinilen bilgiye göre, Manavgat'ta gün boyu etkili olan yağışlar, şehir merkezi, belde ve köylerde büyük çapta zarara yol açtı. Demokrasi Bulvarı başta olmak üzere bir çok sokak, ev ve işyeri sular altında kaldı. Ev ve işyerleri sular altında kalan vatandaşlar, kendi imkanlarıyla suları boşaltırken, sık sık yaşanan elektrik kesintileri de vatandaşlara zor anlar yaşattı. Etkisini gösteren yağışlar, Side-Sorgun Kavşağı'nda bulunan Pegasus At Çiftliği'ne de önemli ölçüde hasar verdi. Yağmur sularını denizle buluşturan yatağın tıkanması sebebiyle sular altında kalan çiftlikteki atlardan biri boğularak telef oldu.

Yağmurun bastırması ile birlikte yatağın suyu eskisi gibi tahliye edemediğini belirten Pegasus At Çiftliği İşletmecisi Davut Akpulat, "Yağmur sürdükçe buradaki su birikintisi de giderek yükseliyor. Buradaki kanalın kapanması nedeniyle oluşan gölde 1 at boğularak öldü. Ayrıca işyerimde de 20 bin YTL'ye yaklaşan zararım var. Ölen atın değeri de 5 bin YTL idi. Sorun bunlar da değil. Esas bizleri üzen bu duruma sebep olanların ve yetkililerin umursamaz tavırları" dedi.

Kaynak: İHA