Antalya Kumluca'da Enduro motor kros yarışları düzenlendi

Antalya Kumluca'da Enduro motor kros yarışları düzenlendi

Antalya Kumluca'da Enduro motor kros yarışları düzenlendi
CHA - Haberler | Güncel

Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı Beykonak Beldesinde Enduro motor kros yarışları düzenlendi.

Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı Beykonak Beldesinde Enduro motor kros yarışları düzenlendi.

Beykonak Enduro Motor Yarışları Kulübünün düzenlediği yarışlara Beykonak Belediyesi ev sahipliği yaptı. Yarışlar dört ana kategoride yapıldı. Yarışlara dördü ATV olmak üzere 38 motorcu katıldı. Yarışmalar sonunda her kategorinin birinci, ikinci ve üçüncülerine kupa verildi.

Ulusal olmayan yerel anlamda yapılan yarışmalara gözlemci olarak katılan Türkiye motosiklet Federasyonu Enduro Genel Direktörü Bahadır Batur yaptığı açıklamada; "Bugün Beykonak'ta yarışmalar E 1, 2, 3 ve ATV olmak üzere dört ana kategoride yapıldı. Yarışmalar 38 sporcu katıldı. Beykonak pisti ulusal yarışmalar aday bir pist. Beykonak pisti bizim için bulunmaz bir alandır. Yapılan organizasyonu çok güzel buldum. Bu yüzden ulusal yarışmalara aday olan Beykonak'ı çok şanslı buluyorum. Halkın ilgisi ve belediyenin katkısı beklediğimizden fazlasıyla var''diyen Batur,'' Yarışmaların sonunda rapor tutup federasyona vereceğiz. Bu şartlar altında Beykonak yarışlarının ulusal platformda yapılacağına emin gözle bakıyorum" dedi.

Beykonak Belediye Başkanı Recep Turan ise; bu sporun beldede yaygınlaşması için çalıştıklarını ifade etti. Turan, şöyle dedi: "Eğer yerelden çok ulusal alanda resmi bir yarış haline gelirse daha ciddi bir şekilde çalışıyoruz. Katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Enduro Motor kros yarışmalarını Kumluca Kaymakamı Abdullah Aslaner, Kumluca İlçe Jandarma Komutanı Eser Levent Sevimli ve yaklaşık 3 bin kadar sporsever izledi.

Yarışmalar sonunda ATV de Mehmet Saygın birinci, Engin Koşar ikinci, Nihat Üresin üçüncü, Cemal Tezol da dördüncü oldu. E 1 A kategorisinde Burak Özel birinci, İsmail Özgül ikinci, Cevdet Kaya'da üçüncü oldu. E 1 B de de Bülent Dönmez birinci, Çağlar Aktaş ikinci, Ali Özgül de üçüncü oldu. E 1 C de Özcan İnce birinci, Orhan Özdemir ikinci, Mustafa Özkeskin üçüncü oldu. E 2 A da İbrahim Taş birinci oldu. E 2 B de Şeref Akar birinci, Ahmet Aktaş ikinci oldu. E 2 C de Eyüp Okka birinci, Yılmaz Kaya ikinci, Davut Kara üçüncü oldu. E 3 A da Onur Altan Tan birinci oldu. E 3 C de Taner tatlı birinci, Özcan Eraslan ikinci ve Cemalettin Çırpıcı da üçüncü oldu. Yarışlar kupa töreniyle sona erdi.

Antalya Kumluca'da Enduro motor kros yarışları düzenlendi

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title