Antalya Kumluca'da Aşure Günü - Haberler
Haberi Paylaş

Antalya Kumluca'da Aşure Günü

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Antalya Kumluca'da Aşure Günü

Antalya'nın Kumluca İlçesi'ne bağlı Toptaş Köyü'nde 4'üncü Geleneksel Aşure Günü düzenlendi.

Antalya'nın Kumluca İlçesi'ne bağlı Toptaş Köyü'nde 4'üncü Geleneksel Aşure Günü düzenlendi. Her yıl Toptaş köyü futbol sahasında düzenlenen aşure şenliği, hava muhalefeti nedeniyle Kumluca Belediyesi Kapalı Halk Pazarı'nda yapıldı.

Aşure gününe Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikte konuşan Başkan Çetinkaya, bu yıl 4'üncüsü gerçekleştirilen aşure etkinliğinin, Toptaş Köyü 'nde bir vatandaşın geçirdiği trafik kazası nedeniyle buruk olarak yapıldığını söyledi.

İnsanların acısında, kederinde, sevincinde birlik olmalarının çok güzel olduğunu belirten Çetinkaya, "Biz de 4 yıldır sevinç içinde hep birlikte Toptaş köylüleriyle birlikte aşure gününü gerçekleştiriyoruz. Ancak geçen yıl da bir acı yaşamıştık, bu yıl da bir acı yaşadık. Toptaş köylülerinin acılarını yürekten paylaşıyoruz. İnşallah Allah bize başka acılar yaşatmasın. Aşure gününüz kutlu, ağzımızın tadı aşure kadar güzel olsun" diye konuştu. Toptaş Köyü Muhtarı Bülent Panuş da, aşure gününe katılan herkese teşekkür etti.

Geçen yıl aşure gününe katılan sanatçı Kıvırcık Ali'nin bir gün sonra elim bir trafik kazası sonrası hayatını kaybettiğini hatırlatan Panuş, "Bu yıl da yine bir kaza yaşadık. İnşallah Allah bize başka acılar yaşatmasın" dedi. Konuşmaların ardından aşure etkinliğinin düzenlenmesinde emeği geçenlere Muhtar Bülent Panuş ve azalar tarafından plaket verildi. Antalya Cemevi din görevlisi Ali Ünsal tarafından aşure ve lokma duası yapıldı. Duadan sonra yaklaşık 3 bin kişiye aşure dağıttı.

Aşure gününde yapılması planlanan konser ve semah ekibi gösterisi ise, cenaze nedeniyle iptal edildi.

Antalya Kumluca'da Aşure Günü

Antalya Kumluca'da Aşure Günü

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
title