Antalya-konya Yolu 90 Kilometre Kısalacak

Antalya-konya Yolu 90 Kilometre Kısalacak

Antalya'nın Manavgat İlçesi Taşağıl Belde Belediye Başkanı Ahmet Alp, Beydiğin (Kesikbeli)-beyşehir Yolunun Tamamlanmasıyla Antalya-konya Yolunun 90 Kilometre Kısalacağını Söyledi.

Antalya-konya Yolu 90 Kilometre Kısalacak

Antalya'nın Manavgat ilçesi Taşağıl Belde Belediye Başkanı Ahmet Alp, Beydiğin (Kesikbeli)-Beyşehir yolunun tamamlanmasıyla Antalya-Konya yolunun 90 kilometre kısalacağını söyledi.

Yolun 10 kilometresinin Taşağıl beldesi sınırları içinden geçtiğini belirten Ahmet Alp, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün yolun geçeceği sınırda istimlâk çalışmalarına başladığını, bedellerinin ise mülk sahiplerine mart ayı sonuna kadar ödeneceğini ifade etti.

Alp, Taşağıl'da istimlâk çalışmaları ardından 10 kilometrelik alanda yol çalışmaları tamamlanmasıyla işin zor kısmının büyük oranda aşılacağını kaydetti.

Yol çalışması tamamlandıktan sonra Antalya-Konya yolunun 175 kilometreden 90'a düşeceği bilgisini veren Alp, kışın Antalya'dan Konya'ya ağır yük götüren kamyonların işlerinin kolaylaşacağını dile getirdi.

Alp, "2012 yılına kadar bitirilecek olan Beydiğin-Beyşehir-Konya yolu TaşağılAntalya ile İç Anadolu'ya bağlamada köprü vazifesi görecek. Ayrıca ülke ekonomisi için çok büyük katkı olacak. Az bir maliyetle yol 90 kilometre kısalacak. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Antalya milletvekilleri de yolun yapılmasıyla ilgili söz verdi. Edindiğim bilgiye göre Beyşehir'de 23 kilometresi yapılmış. Bundan sonra ağır yük vasıtaları kışın Antalya'dan Konya üzerine mal götürürken Burdur Çeltikçi Beli'nde yolda kalmayacak. Yakıttan tasarruftan Antalya-Taşağıl-Beyşehir'den kısa sürede Konya'ya varacak." diye konuştu.

AK Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Sadık Badak, 2009 yılı içinde Antalya'da 4 yolun yatırım programı içine alındığını söyledi. Badak, bunların Beydiğin-Beyşehir, Alanya-Karaman, Gazipaşa-Anamur ile Antalya'yı Burdur'a bağlayan Kuzey Antalya yolu olduğunu kaydetti.

(CİHAN)