Antalya Hayvanat Bahçesi'ne Ziyaretçi Akını

Antalya Hayvanat Bahçesi'ne Ziyaretçi Akını

Antalya'da Sıcak Havayı Fırsat Bilen Bazı Vatandaşlar, Hayvanat Bahçesini Ziyaret Etti.

Antalya Hayvanat Bahçesi'ne Ziyaretçi Akını
04.02.2007 16:46 | Son Güncelleme: 04.02.2007 16:46

Antalya'da sıcak havayı fırsat bilen bazı vatandaşlar, hayvanat bahçesini ziyaret etti.

Ülkenin özellikle İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde soğuk hava ve kar yağışı etkili olurken, Antalya bol güneşli bir gün yaşıyor. 20 dereceyi bulan sıcak havayı değerlendirmek isteyen Antalyalılar, kendilerini dışarıya attı. Güneşli havayı fırsat bilen bazı Antalyalılar ise soluğu hayvanat bahçesinde aldı. Aileleriyle birlikte hayvanat bahçesine gelen çocuklar, en çok ayı, tavşan ve maymunlara ilgi gösterdi.

Ziyaretçilerden Hasan Gülbudak, Antalya'da etkili olan yağışlı havalardan sonra, bugünkü güneşli havayı değerlendirmek istediklerini söyledi. Ailesiyle birlikte hayvanat bahçesini gezdiklerini ifade eden Gülbudak, "Antalya'ya 40 kilometre uzaklıktaki Saklıkent'te kar yağışı yaşanırken, burada biz güneşin tadını çıkarıyoruz. Bunu da fırsat bilerek hayvanat bahçesine geldik" dedi.

Bu arada, 15 Kasım tarihinde Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde dünyaya gelen 2 erkek yavru aslanın ziyaretçilere kapalı olarak bakımlarının devam ettiği, ilerleyen zamanlarda yavru aslanların ziyaretçilere gösterilmeye başlanacağı belirtildi.

(ŞT-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title