Antalya Haraç Alırken Yakalandılar

Antalya Haraç Alırken Yakalandılar

Antalya'nın Alanya ilçesinde bir iş yeri sahibini tehdit ederek haraç alan 3 şüpheli, polis baskınıyla suçüstü yakalandı.

Antalya'nın Alanya ilçesinde bir iş yeri sahibini tehdit ederek haraç alan 3 şüpheli, polis baskınıyla suçüstü yakalandı. Şüphelilerin yakalanma anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Alanya merkezde büfe işleten H.O., Alanya Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunarak, Ş.Y., M.Y. ve Ö.G.'nün kendisini ölümle tehdit ederek 20 bin TL istediğini belirterek şikayetçi oldu. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla harekete geçen Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekipleri, büfe ve çevresinde konuşlanarak şüphelileri takibe aldı. İş yeri sahibini telefonla sürekli tehdit eden Ş.Y., M.Y. ve Ö.G., bir süre sonra büfeye gelerek H.O'ya ait kasadan bir miktar para aldı. Polisin izlediği H.O., kasadan çıkardığı 20 bin TL'yi şüphelilere vererek kendisini rahatsız etmemelerini söyledi. Bu sırada baskın yapan polis ekipleri, 3 şüpheliyi suçüstü yakaladı. Şüphelilerin yakalanma anı ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Gözaltına alınan Ş.Y., M.Y. ve Ö.G. emniyetteki işlemlerinin ardından adliye sevk edildi.

Kaynak: DHA