Antalya Film Forum'un Finalistleri Belli Oldu! - Haberler
Haberi Paylaş

Antalya Film Forum'un Finalistleri Belli Oldu!

Bültenler - Haberler | Güncel
Antalya Film Forum'un Finalistleri Belli Oldu!

54. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında, bu yıl 4.sü düzenlenecek olan "Antalya Film Forum"un finalistleri belli oldu. Ödüller 26 Ekim'de sahiplerini bulacak.

54. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında, 22-26 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Antalya Film Forum'da platformlara seçilen finalistler açıklandı.

Kurmaca Pitching Platformu, Belgesel Pitching Platformu, Work in Progress Platformu ve Yapımcısını Arayan Projeler Platformu: Senaryo Geliştirme ve Projelendirme kategorilerinde yarışacak olan finalistler, yüzlerce başvuru arasından seçildi.

Forum'a gösterilen yoğun ilgiden bir hayli memnun olduklarını belirten Antalya Film Forum Direktörü Zeynep Atakan: "Bu yıl çok iyi bir katılım oldu ve yeni açılan bölümlerimize ilgi yoğundu. Bu yıl Türkiye'den çok farklı hikayeler ve güçlü projelerin, yönetmenlerin, yapımcıların olduğu bir seçki ortaya çıktı. Şimdi finalistler ile iletişimde kalarak en iyi şekilde projelerini sunmaları için çalışmalarımız başlıyor." dedi.

ÖDÜLLÜ PROJELER VE YENİ KUŞAK SİNEMACILAR BİR ARADA !

Bu yıl, daha önce hem dünyanın önemli festivallerinden hem de Antalya Film Forum'dan ödül almış projelerin yanı sıra; ağırlıklı olarak yeni kuşak sinemacıların olduğu bir seçki oluştu.

Aralarında geçtiğimiz yıllarda ödül alan ve Türk sineması adına yeni kuşağın önemli temsilcilerinden olan "Babamın Kanatları" filminin yönetmeni Kıvanç Sezer, "Rauf" filminin yönetmenlerinden Soner Caner, "Annemin Şarkısı" filminin yönetmeni Erol Mintaş, geçen yıl Antalya Film Forum'da "Yağmurlarda Yıkansam" filmi ile "İzleyici Ödülü" alan Gülten Taranç, geçen yıl Antalya Film Festivali'nden üç ödülle dönen Mavi Bisiklet filminin yönetmeni Ümit Köreken ve Adem'in Trenleri filminin senaristi İsmail Doruk bu yıl Forum'a seçilen projelerdeki dikkat çeken isimler arasında.

Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu ve Kısa Film Work in Progress (Yapım Aşamasında) platformlarında finale kalan projeler ise 2 Ekim ve 3 Ekim tarihlerinde açıklanacak.
Ödüller, 26 Ekim'de düzenlenecek olan törende sahiplerini bulacak.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title