Antalya Emniyet Müdürü Altan'ın Korumasıydı
Haberler » Güncel » Haber

Antalya Emniyet Müdürü Altan'ın Korumasıydı

Kazada Ölen Emekli Başkomiser Mehmet Şanlı'nın Eski Antalya Emniyet Müdürü Mete Altan'ın Korumalığını Yaptığı Öğrenildi.

Antalya Emniyet Müdürü Altan'ın Korumasıydı

Kazada ölen emekli Başkomiser Mehmet Şanlı’nın eski Antalya Emniyet Müdürü Mete Altan’ın korumalığını yaptığı öğrenildi. Şanlı’nın özel tim eğitimi aldığı ve her türlü silahı kullanabildiği bildirildi.

1993-1996 yılları arasında Antalya İl Emniyet Müdürlüğü yapan Mete Altan, Susurluk Skandalı sonrasında hazırlanan raporda, öldürülen kumarhane sahibi Ömer Lütfü Topal’dan rüşvet ev almakla suçlanmıştı. Mete Altan ise o tarihlerdeki iddialar üzerine çıktığı TV programında soruları yanıtlamıştı. Topal’ın Emperyal Grubu’na ait Anitaş İnşaat’ın, Antalya Havalimanı’na 5 kilometre uzaklıktaki Çalkaya beldesinde 1995 Ekim ayında yapımına başladığı 396 daireden birini, dolar bazında taksitle alma girişiminde bulunduğunu belirten Altan, "Antalya’da emniyet müdürü olarak görev yaptığım süre içinde bu daireyi taksitle aldım. Toplam 12 bin dolar yatırmıştım. Ancak, Ömer Lütfü Topal öldükten sonra, inşaat çalışmaları durduruldu. Paraları, her üye gibi soyadını hatırlayamadığım avukat Canan Hanım’a yatırıyordum. Canan Hanım, inşaatın durumunu anlatıp paraları iade etti. Ben de daha önce bana verilen tapuyu iade ettim" demişti.