Antalya: Emine Erdoğan, Asmek Kurslarını Ziyaret Etti

Antalya: Emine Erdoğan, Asmek Kurslarını Ziyaret Etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Düzenlediği Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalı, Ücretsiz Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursları'nın (Asmek) Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Dokuma-karşıyaka Mahallesi'ndeki Merkezlerini Gezdi.

Antalya: Emine Erdoğan, Asmek Kurslarını Ziyaret Etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı, ücretsiz Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursları'nın (ASMEK) Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Dokuma-Karşıyaka Mahallesi'ndeki merkezlerini gezdi.

Emine Erdoğan'a, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel ile Antalya Valisi Alaaddin Yüksel'in eşi Emine Yüksel eşlik etti. İlk olarak, Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki ASMEK Kurs Bölümü'ne gelen Emine Erdoğan'a, Ebru Türel derslikleri gezdirdi. Erdoğan'a derslikler ve düzenlenen kurslarla ilgili bilgi veren Türel, Büyükşehir Belediyesi'nin, vatandaşları meslek sahibi yapmaya yönelik projeyle bu yıl 8 bine yakın kursiyere, 35 dalda ücretsiz kurs vereceğini söyledi. ASMEK kurslarıyla Antalya'nın önemli bir açığının kapanacağını belirten Türel, kursların Varsak ve Yeşilbayır dahil olmak üzere, Atatürk Kültür ve Sanat Evi, Dokuma-Karşıyaka, Altınkum-Konyaaltı, Yenimahalle Semtevi, Haşimişcan Kültür Merkezi'nde verildiğini anlattı. Bilgisayar ve okuma-yazma dersliklerini inceleyen Emine Erdoğan, Ebru Türel'i kutlayarak, "Kurslarınızda yok yok. Çok güzel bir çalışma" dedi.

Emine Erdoğan, ardından Haşim İşcan Kültür Merkezi Fuayesi'nde Halk Eğitim kursiyerleri tarafından açılan sergiyi gezdi. Erdoğan, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel ile birlikte ASMEK'in Dokuma-Karşıyaka Kurs Merkezi'ne geçti. Ebru Türel, Erdoğan'a; bilgisayar, biçki-dikiş, ebru ve okuma-yazma sınıflarını gezdirdi. Erdoğan, burada kurs öğretmenleriyle biraraya geldi. Öğretmenleri çalışmalarından dolayı kutlayan Emine Erdoğan, öğretmenlere başarılar diledi.

Kaynak: İHA