Antalya Doho- Antalya Direkt Uçuşları Başladı

Antalya Doho- Antalya Direkt Uçuşları Başladı

Doho- Antalya direkt uçuşları başladıKATAR Havayolları'nın Doha'dan Antalya'ya direkt uçuş başlatmasının ardından gelen ilk uçak, geleneksel havacılık seremonisi 'su takı' ile yolcular ise karanfillerle karşılandı.

Doho- Antalya direkt uçuşları başladı

KATAR Havayolları'nın Doha'dan Antalya'ya direkt uçuş başlatmasının ardından gelen ilk uçak, geleneksel havacılık seremonisi 'su takı' ile yolcular ise karanfillerle karşılandı.

Katar Havayolları, Doha'dan Antalya'ya direkt uçuşları başladı. Haftada 2 gün karşılıklı başlayan uçuşlar için tören düzenlendi. Hamad Uluslararası Havalimanı'ndan 144 yolcusuyla havalanan uçak, Antalya Havalimanı Dış Hatlar 1 Terminali'ne iniş yaptı. Uçak, geleneksel havacılık seremonisi su takıyla karşılandı. Uçak, itfaiye ekiplerince oluşturulan su takının altından geçti. Uçaktan inen yolcular ise karanfillerle karşılandı. Katarlı yolcular sıcak karşılama dolayısıyla sevinç yaşadı. Karşılama törenine

Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ataş, Fraport TAV Ticaret ve Pazarlama Direktörü Serkan Karahatay, Katar Airways Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Müdürü Ferit Aksun ve diğer yetkililer katıldı. Törende açılış kurdelesi ve pasta da kesildi.

'ANTALYA 7'NCİ ROTA'

Törende konuşan Katar Airways Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Müdürü Ferit Aksun, Antalya'nın 150'den fazla destinasyonu barındıran global ağlarına ekledikleri en yeni rotaları olduğunu belirtti. Antalya'nın Türkiye'deki 7'nci rotaları olduğunu kaydeden Aksun, "Bu rota sayesinde Türkiye ile Katar arasındaki bağlar güçlenecek, dostluklar pekişecektir. Türkiye genelinde Ankara'da bir, İstanbul'da iki havalimanı, Adana ve Hatay'ın yanı sıra dün uçmaya başladığımız Bodrum ile 13 yıldır başarılı operasyonlar yürütüyoruz. Antalya ile birlikte Türkiye'ye haftalık uçuş sayımızı 48'e çıkarıyoruz" dedi.

HER GÜN UÇUŞ HEDEFİ

Fraport TAV Ticaret ve Pazarlama Direktörü Serkan Karahatay ise Katar Airways güvenlerinden dolayı teşekkür etti. Bundan sonraki dönemde 4 mevsimin yaşandığı Antalya'ya her dönem uçmak istediklerini kaydeden Karahatay, "En büyük hayalimiz bu" dedi.

Qatar Airways'in haftada iki kez Antalya'ya yapacağı direkt seferler, Airbus A320 uçaklarıyla yapılacak. Uçaklar 'Business' sınıfında 12, 'Ekonomi' sınıfında ise 132 koltuk kapasitesine sahip. Turistik sezonda gerçekleştirilecek hizmet, her çarşamba ve pazar 30 Eylül 2018'e kadar devam edecek.