Sokak Karşılaştığı Kadını Taciz Eden Sapık, Adliyede Serbest Bırakıldı

Sokak Karşılaştığı Kadını Taciz Eden Sapık, Adliyede Serbest Bırakıldı

Antalya'da yol ortasında bir kadını taciz eden sapık yakalandı. Çok sayıda suçtan kaydı bulunan ve evsiz olduğu tespit edilen tacizci, adliyede serbest bırakıldı.

Antalya'da yol ortasında tutuğu kadını taciz eden sapık yakalandı. Çok sayıda suçtan kaydı bulunan tacizci, adliyede serbest bırakıldı.

İHBARDA BULUNAN OLMADI

Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, Asayiş Şube Müdürlüğünce bahse konu görüntünün izlendiği, yapılan harici çalışmalarda, olayın Muratpaşa ilçesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde meydana geldiğinin tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, konuyla ilgili hiçbir resmi makama ve Polis Merkezi Amirliğine 'Cinsel Taciz veya Cinsel Saldırı' olayı ile ilgili müracaatın olmadığı, 155 ihbarının da bulunmadığı bildirildi.

EVSİZ VE ÇOK SAYIDA SUÇ KAYDI VAR

Olayla ilgili herhangi bir müracaat olmamasına rağmen görüntülerin ihbar kabul edilerek olay yeri ve civarındaki iş yeri kameralarının incelendiği ve görüntülerde yer alan erkek şahsın H.V. isimli çok sayıda suç kaydı bulunan bimekan (evsiz) şahıslardan biri olduğunun tespit edildiği bilgisi paylaşıldı.

"TACİZ ETMEDİM, DÜŞMESİN DİYE YARDIM ETTİM" DEDİ

Yapılan çalışmalar sonucu H.V. isimli şahsın 16 Aralık günü yakalandığı ve olayla ilgili görüntülerin izletildiği, şahsın görüntüyü hatırladığı kaydedildi.

Şüpheli H.V.'nin ifadesinde o gün sokakta bir kadının sarhoş bir şekilde bağırdığını, kendisinin yardım istediğini düşünerek yardım amaçlı yaklaştığını, kadının sarhoş olmasından dolayı düşebileceği korkusuyla sarıldığını, kadını tanımadığını, başka bir amacının olmadığını iddia ettiği belirtildi.

SERBEST BIRAKILDI

Cinsel taciz suçundan hakkında işlem yapılarak adliyeye sevk edilen H.V.'nin serbest bırakıldığı bildirildi.