Antalya'daki Orman Yangınları Kontrol Altına Alındı

Antalya'daki Orman Yangınları Kontrol Altına Alındı

Antalya'nın Manavgat İlçesi ve Varsak Beldesindeki Orman Yangınları ile Merkezde Sazlık Alandaki Yangının Kontrol Altına Alındığı Bildirildi.

Antalya'daki Orman Yangınları Kontrol Altına Alındı

Antalya'nın Manavgat ilçesi ve Varsak beldesindeki orman yangınları ile merkezde sazlık alandaki yangının kontrol altına alındığı bildirildi.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Basın Sözcüsü Aydoğan Türedi, Manavgat ilçesinin Çolaklı beldesinde belediye çöplüğünde başlayan ve Evrenseki beldesine dek yayılan orman yangını ile Varsak beldesi Kirişçi köyünün Kındıra mevkiindeki orman yangınının kontrol altına alındığını, söndürme ve soğutma çalışmalarının ise sürdüğünü söyledi. Türedi, Sütçüler mevkiinde de bir yangın çıktığını ve bu yangının da kontrol altına alındığını kaydetti.

Sabah saatlerinde Kurşunlu Şelalesi yakınında çıkan yangında 2 hektar, Doyran Sinan Değirmeni mevkiindeki yangında ise yarım hektar ormanın yandığını belirten Türedi, Çalkaya, Duraliler, Çakırlar ve Güzeloba'da anız yakma nedeniyle küçük çalı yangınları çıktığını söyledi.

Türedi, Antalya merkezde Kırcami mahallesindeki sazlık alanda çıkan yangının da tamamıyla söndürüldüğünü belirtti.

Aydoğan Türedi, Antalya genelinde gün boyunca toplam 18 yangın çıktığını ve herhangi bir can kaybı olmadığını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA