Antalya'daki Minibüs Kazası

Antalya'daki Minibüs Kazası

Mustafa Gönenç, Dün Akşam Saatlerinde Meydana Gelen ve Bir Minibüs Şoförünün Hayatını Kaybettiği Kazanın, Batı Çevreyolu Hizmete Girmiş Olsaydı Yaşanmayabileceğini Savundu

Antalya'daki Minibüs Kazası

Antalya Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Gönenç, dün akşam saatlerinde meydana gelen ve bir minibüs şoförünün hayatını kaybettiği kazanın, Batı Çevreyolu hizmete girmiş olsaydı yaşanmayabileceğini savundu.

Mustafa Gönenç, yaptığı yazılı açıklamada, dün akşam saatlerinde meydana gelen trafik kazasında minibüs şoförlerinden Bülent Celal Şener'in hayatını kaybettiğini belirtti. Gönenç, yaşanan kazanın 'işlerinin doğası gereği ne ilk ne de son olacağını' kaydettiği açıklamasında, bu olayla Antalya'da sürekli eleştirilen şoför esnafının ne kadar riskli bir görevi yerine getirdiğini ve insan yaşamının sorumluluğunu omuzlarında taşıdığının görüldüğünü bildirdi.

Gönenç, kazanın meydana geldiği çevreyolunun, çevre yolu özelliğini uzun zaman önce yitirdiği savunduğu açıklamasında, yolun artık şehir içi güzergah haline geldiğinin ve büyük bir trafik yükünü taşıdığının altını çizdi. Gönenç, yapımı için 13 yıl önce harekete geçilen Batı Çevreyolu'nun bir an önce bitirilmesi gerektiğini vurgulayarak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

'Eğer dün gerçek anlamda hizmet verecek bu çevreyolu hizmete girmiş olsaydı, beton kamyonunun karıştığı kaza yaşanmayabilirdi. Bu noktada yetkililerin kazaları en aza indirecek önlemleri almaları yaşamsal önem arz etmektedir. Bundan sonra böylesi üzücü kazaların önüne geçilebilmesi adına, kentimizin acil ihtiyacı olan çevre yolunun gerek hükümet ve gerekse yerel yönetimlerin işbirliği ile Antalya'ya kazandırılması hususuna dikkati çekmek istiyorum.'

(BEK-ŞEN) - ANTALYA