Antalya'daki Kız Kardeş ve Yeğen Cinayeti Davası

Antalya'daki Kız Kardeş ve Yeğen Cinayeti Davası

Antalya'da kız kardeşi Merve Kundakçı ile ikiz yeğenleri Fatma Nur ve Mehmet Kundakçı'yı öldürdüğü iddiasıyla hakkında dava açılan sanığın yargılanmasına başlandı.

Antalya'daki Kız Kardeş ve Yeğen Cinayeti Davası

Antalya'da kız kardeşi Merve Kundakçı ile ikiz yeğenleri Fatma Nur ve Mehmet Kundakçı'yı öldürdüğü iddiasıyla hakkında dava açılan sanığın yargılanmasına başlandı.


Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Bayram Demirkıran ile müşteki Bekir Kundakçı ve tarafların avukatları katıldı.


Duruşmada söz alan Demirkıran, 10 yıla yakın psikolojik tedavi gördüğünü anlatarak, bu süreçte 2 kez intihara teşebbüs ettiğini; savunmasını yazılı olarak vereceğini söyledi.


Kız kardeşi Merve Kundakçı ile 6 yaşındaki yeğenleri Fatma Nur ve Mehmet'i nasıl öldürdüğünü bilmediğini dile getirerek, olay gününü hatırlamadığını savundu. Demirkıran, olay nedeniyle çok pişman olduğunu ifade etti.


"Eşim öldürülürken 4,5 aylık hamileydi"


Mahkeme başkanı, olayda eşi ve iki çocuğunu kaybeden müşteki Bekir Kundakçı'ya yaşanan olaydan dolayı başsağlığı diledikten sonra söz verdi.


Kundakçı, olayın 15 Haziran 2015 tarihinde meydana geldiğini ve telefonla aranması üzerine olaydan haberinin olduğunu söyledi.


Sanık Demirkıran'ın akli dengesinde sorun olmadığını anlatan Kundakçı, "Akli dengesinde bir problem yok, kasten yaptı bunu. O bir baltaya sap olamadığı için kız kardeşini de kıskandığı için öldürdü. Ben sanığın 4 müebbetle yargılanmasını istiyorum. Eşim öldürülürken 4,5 aylık hamileydi, kendisinden şikayetçiyim" dedi.


Tanık ifadelerine geçildiği sırada ise tanıklar, sanığın olmadığı bir ortamda ifade vermek istediklerini dile getirdi. Bunun üzerine sanık Demirkıran mahkeme salonundan çıkartıldı.


Tanık olarak dinlenilen sanığın kuzeni Yusuf Demirkıran, olay günü sanığın annesi Fatma Demirkıran'ın hastaneden çıktığı için geçmiş olsun ziyaretine gittiğini söyledi.


Daha sonra ise Fatma Demirkıran'ın "Bu oğlum bunlara bir şey yapmasın?" demesi üzerine evin etrafını dolandıklarını anlatan Demirkıran, "Yanımda amca oğlum vardı. O kapıyı kırdı. Çocukların yattığı odaya gittiğimizde Bayram'ın elinde bıçak vardı. Amca oğlum Bayram'ı tuttu, ben de bıçağı elinden aldım" diye konuştu.


Mahkeme heyeti, akıl sağlığının yerinde olup olmadığına karar vermek için sanığın Antalya Adli Tıp Kurumuna sevk edilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.


Olay


Antalya'da 15 Haziran 2015 tarihinde, Doyran Mahallesi'nde oturan annesini ziyarete giden Merve Kundakçı ve 6 yaşındaki ikiz çocukları, kardeşi Bayram Demirkıran tarafından bıçakla öldürülmüştü.

Kaynak: AA