Antalya Dairede Yangın Çıktı, Mahsur Kalanları İtfaiye Kurtardı

Antalya Dairede Yangın Çıktı, Mahsur Kalanları İtfaiye Kurtardı

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde 4 katlı binanın en üst katında çıkan yangın maddi hasara neden olurken, üst katlarda mahsur kalanları itfaiye ekipleri kurtardı.

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde 4 katlı binanın en üst katında çıkan yangın maddi hasara neden olurken, üst katlarda mahsur kalanları itfaiye ekipleri kurtardı.Pazarcı Mahallesi'ndeki yagın, saat 09.00 sıralarında 4 katlı binanın en üst katındaki Mehmet Metin'e ait direde çıktı. Mehmet Metin, eşi ve çocuklarıyla uyandıklarında mutfaktan gelen dumanı fark etti. Haber verilmesiyle olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ev sakinleri kendi çabalarıyla dışarı çıkarken, itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek söndürdü. Yangın sonrası Metin ailesinin mutfak kısmındaki eşyalar tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

Bu sırada apartman boşluğunun dumanla dolması nedeniyle yan dairede oturan Ece Durmuş (18), annesi, babası ve iki köpeği ise itfaiye ekipleri tarafından merdiven aracı yardımıyla kurtarıldı. Ece Durmuş, Önce köpeğimin birisini aşağıya indirdim. Bu arada dumanın yükseldiğini gördüm. Geri yukarı çıktım. Ailemi uyandırdım. Ardından itfaiye geldi bizi merdiven yardımıyla apartmandan indirdi dedi.