Antalya'da Yılbaşı Gecesinde Bir İnsanlık Dramı

Antalya'da Yılbaşı Gecesinde Bir İnsanlık Dramı

Milyonlarca İnsan Yeni Yıla Eğlenerek Girerken, Antalya'da 15 Yıldır Sokaklarda Yaşayan Ahmet Teke'nin Dramı Yürek Dağlıyor. Park İçerisine Yerleştirdiği Tabutta Yaşayan Teke, "Ölünce Tabuta Girmek Kolay, Ben Yaşarken Tabuta Mahkum Oldum" Dedi.

Antalya'da Yılbaşı Gecesinde Bir İnsanlık Dramı

Milyonlarca insan yeni yıla eğlenerek girerken, Antalya'da 15 yıldır sokaklarda yaşayan Ahmet Teke'nin dramı yürek dağlıyor. Park içerisine yerleştirdiği tabutta yaşayan Teke, "Ölünce tabuta girmek kolay, ben yaşarken tabuta mahkum oldum" dedi.

1993 yılında eşinden ayrıldığını ve 3 çocuğu olduğunu söyleyen Ahmet Teke (50), o günden beri yaşamını sokaklarda sürdürdüğünü ifade etti. Çöp toplayarak geçimini sağlamaya çalışan şahıs, Varlı Mahallesi'ndeki park içerisinde geceleri tabutta yatıyor. Ahmet Teke, yeni yıldan hiçbir beklentisi olmadığını söyleyerek, "Ben yıllardır sokaklarla yaşıyorum. Esnafın verdiğini yiyor, akşamları tabutumun içerisinde uyuyorum. Havanın yağışlı olduğu zamanlarda tabutun üzerini kapatıyorum. Sıcak havalarda ise yine

çöp toplarken bulduğum küvetin içerisinde uyuyorum. Yeni yıldan tek beklentim, bu terör belasının bitmesi ve herkesin kardeşçe yaşaması" diye konuştu.

Sıcak bir yuvanın özlemini çektiğini kaydeden Ahmet Teke, "Bir tek dileğim var, o da sıcak bir yuva bulmak. Akşamları gidip başımı sokabileceğim, üşümeyeceğim bir ev istiyorum. Kızlarım evlendi. Askerden gelen oğlum bir gün olsun beni arayıp sormadı. Tek başına olmak ve sahipsiz kalmak beni çok üzüyor" dedi.

(AT-OK-Y)

Kaynak: İHA