Antalya'da Yayla Yolunda Kar Mücadelesi - Haberler
Haberi Paylaş

Antalya'da Yayla Yolunda Kar Mücadelesi

Antalya'da Yayla Yolunda Kar Mücadelesi
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Kış mevsimi boyunca yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan Antalya'nın Gündoğmuş İlçesi'ne bağlı Söbüçimen Yaylası yolu, Büyükşehir Belediyesi tarafından açılıyor.

Kış mevsimi boyunca yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan Antalya'nın Gündoğmuş İlçesi'ne bağlı Söbüçimen Yaylası yolu, Büyükşehir Belediyesi tarafından açılıyor. Büyükşehir ekipleri, yer yer kalınlığı 5 metreyi bulan kar kütlelerinden yolu arındırmak için büyük mücadele veriyor.

Antalya'ya 192, Gündoğmuş'a 46 kilometre uzaklıkta olan Söbüçimen Yaylası yolu, denizden 2 bin 100 metre yükseklikteki konumu nedeniyle kış boyunca yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Kış mevsiminin sert ve uzun geçmesi nedeniyle Mayıs ayına kadar kapalı olan Söbüçimen yayla yolunun ulaşıma açılması için çalışmalara başlandı. Yaklaşık 10 köyün kullandığı yayla yolu, Büyükşehir Belediyesi tarafından kardan temizlenerek ulaşıma açılıyor.

MAYISTA KAR KALINLIĞI 5 METRE

Antalya Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Zeki Demiray ve Yollar Şube Müdürü Fatih Taşkın, Söbüçimen'de incelemelerde bulundu. Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren ve Büyükşehir Belediyesi Gündoğmuş koordinatörü Ali Gülen de İsa Akdemir ve ekibine eşlik etti. İsa Akdemir, çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:

"Gündoğmuş ve Alanya halkı için önemli olan Söbüçimen Yaylası yaklaşık 10 köyün kullandığı Geyik Dağları'nın zirvesinde bulunan, oldukça uzun ve geniş sayılabilecek bir yayladır. Ekiplerimiz bölgede yol açma çalışmalarına başladı. Her yıl Nisan ayında açılan yol, bu yıl yoğun kar yağışı nedeniyle bugünlere kadar uzadı. Antalya'da mayısta yolların halen karla kaplı olması az görülen bir durumdur. Kar kalınlığı neredeyse 5 metreyi buluyor. Bölgede 1 greyder ve 1 kepçe ile birlikte 3 personel çalışmalarını sürdürüyor." - Antalya

Antalya'da Yayla Yolunda Kar Mücadelesi

Antalya'da Yayla Yolunda Kar Mücadelesi

Antalya'da Yayla Yolunda Kar Mücadelesi

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Gündoğmuş, Politika, Güncel, Haber

title