Antalya'da Yamaç Paraşütü Sporcularının Zor Anları

Redbull X-alps Yamaç Paraşüt Yarışması, Türkiye Elemesi, Antalya'nın Kemer İlçesinde Yapılan Son Uçuşlar ile Sona Erdi. Yarışmaya Katılan Sporcular Sıcak Hava Nedeniyle Zor Anlar Yaşadı.

Antalya'da Yamaç Paraşütü Sporcularının Zor Anları

Redbull X-ALPS Yamaç Paraşüt Yarışması, Türkiye elemesi, Antalya'nın Kemer ilçesinde yapılan son uçuşlar ile sona erdi. Yarışmaya katılan sporcular sıcak hava nedeniyle zor anlar yaşadı.

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Seki yaylasında dün başlayan ve 14 yarışmacının katıldığı Redbull X-ALPS Yamaç Paraşüt Yarışması, Antalya'nın Kemer ilçesinde yapılan son uçuşlar ile sona erdi. 2 gün süren yarışmaya katılan 14 sporcudan parkuru sadece Yurdaer Etilce, Tuncay Tahtakın, Uğur Yavaş, Ali Çelebi ve Yasin Keçef isimli 5 yarışmacı tamamlayabildi. Uçuşlarda Tahtalı belinden Tekirova sahiline paraşütle inerek en iyi dereceyi yapan Yurdaer Etilce, Avustralya'da yapılacak yarışmalarda Türkiye'yi temsil

edecek. Yarışmacılardan Uğur Yavaş, 2 gün süren yarışmalarda zaman zaman zorlandıklarını belirterek, "2 gün içerisinde bazı parkurlarda zorlandık ama ben diğer arkadaşlarımdan biraz daha şanslıydım. Birkaç dağı uçarak aşıp yola inmeyi başardım. Bazı arkadaşlarım dağı yürüyerek geçmek zorunda kaldı. Bugün de ben 9 kilometrelik yolu yürümek zorunda kaldım. Bu yürüyüşte ayaklarım su topladı" dedi.

(MSB-SE-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA