Antalya'da Tsyd-turkcell Anadolu Spor Basını Eğitim Seminerleri

Anadolu'da Görev Yapan Spor Gazetecilerinin Mesleki Eğitimlerine Katkıda Bulunmak Amacıyla Düzenlenen Tsyd-turkcell Anadolu Spor Basını Eğitim Seminerleri'nin 7.'si Antalya'da Yapıldı.

Antalya'da Tsyd-turkcell Anadolu Spor Basını Eğitim Seminerleri

Anadolu'da görev yapan spor gazetecilerinin mesleki eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen TSYD-Turkcell Anadolu Spor Basını Eğitim Seminerleri'nin 7.'si Antalya'da yapıldı.

Porto Bello Otel'de gerçekleştirilen seminere, TSYD Genel Başkanı Esat Yılmaer, TMOK Başkanı Togay Bayatlı, TSYD Asbaşkanı Devrim Sağıroğlu, TSYD Asbaşkanı İlyas Namoğlu ve TSYD Genel Sekreteri Melih Gümüşbıçak katıldı. TSYD Asbaşkanı Devrim Sağıroğlu, Antalya'da çalışan spor muhabirleri ve kameramanlarına haberin tanımı, basın meslek ilkeleri, temel gazetecilik kuralları ve spor basını ilkeleri etik anlayışı, röportajın tanımı ve röportaj ile söyleyişi arasındaki farklılıkları anlattı. TSYD Genel Başkanı

Esat Yılmaer de, spor sayfası yöneticisinin sorumluluğu, TSYD Asbaşkanı İlyas Namoğlu, spor foto muhabirlerinin çalışma koşullarını, TSYD Genel Sekreteri Melih Gümüşbıçak ise televizyon yayıncılığının etiği konularındaki deneyimlerini Antalya'da çalışan yerel ve ulusal basın mensuplarına anlattı.

TSYD Genel Başkanı Esat Yılmaer, sporda şiddeti kaldırmak için eğitimin şart olduğunu belirterek "Gazetelerde yapılan şiddet içerikli sözler yanlıştır. Sporda şiddetin azaltılması için herkesin kendini eğitmesi gerekir" dedi.

(MSB-EYB-OK-S)