Antalya'da Sokak Hayvanları İçin Müzayede Düzenlenecek
Haberler » Yerel » Haber

Antalya'da Sokak Hayvanları İçin Müzayede Düzenlenecek

Antalya'da Sokak Hayvanları İçin Müzayede Düzenlenecek

Antalya'da sokak hayvanları için müzayede düzenlenecek.

Antalyalı ressam Berna Özbakır'ın hazırladığı ve geliri sokak hayvanlarının daha iyi koşullarda barınabilmesi için kullanılacak müzayede, 18 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Çok sıcak bir yaz geçirdiklerini ve sıcaklarla birlikte gerek barınaklarda gerekse sokaklarda bir çok hayvanın öldüğünü söyleyen Berna Özbakır, hem bir birey, hem de ressam olarak böylesi bir durumda duyarsız kalamayacağını belirtti. Özbakır, gerek yeni açılan Konyaaltı hayvan barınağındaki bazı eksiklikleri gidermek gerekse yeni açılacak hayvan barınağı için yardımda bulunmak amacıyla böyle bir müzayede ve sergi düzenlediklerini ifade etti.

Sokaktaki hayvanların daha iyi koşullarda yaşaması için gerçekleştirilecek müzayede ve sergide, katılımcılara ayrıca kedi ve köpek maması hediye edilerek, sokakta gördükleri ilk hayvanı beslemeleri istenecek.

SS Beaty World'de yapılacak müzayedenin ardından sergi Eylül sonuna kadar ziyaretçilere açık olacak. Serginin devamı ise Özdilek Park'ta Hayvanları koruma günü olan 4 Ekim itibarıyla görülebilecek.

(YB-ŞEN) - ANTALYA