Antalya'da Polise Silahlı Saldırı

Antalya'da Polise Silahlı Saldırı

Antalya Valisi Altıparmak, Antalya'daki silahlı saldırı sonucu 3 polisin şehit edilmesi olayı ile ilgili, "Terör şüphesi yok, olay adi bir asayiş vakasıdır" dedi.

Antalya'da Polise Silahlı Saldırı

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Antalya'da düzenlenen silahlı saldırı sonucu 3 polis memurunun şehit edilmesi olayı ile ilgili olarak, "Terör şüphesi yok, olay adi bir asayiş vakasıdır" dedi.

Vali Ahmet Altıparmak, şehit olan bir polis memurunun götürüldüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne giderek, yetkililerden bilgi aldı.

Altıparmak, hastaneden çıktıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, polis memurlarının ihbar üzerine olay yerine gittiklerini belirterek, "O noktada şüpheli şahıs ateş açıyor. Bir arkadaşımız şehit oluyor. Daha sonra bir araçla başka bir istikamete gittikleri noktada ikinci ekibimiz kontrol ediyor. Bu esnada şahıslar araçtan iner inmez ateş açıyor. İki polis arkadaşımızı da orada kaybediyoruz" dedi.

Ekiplerin takipte olduğunu, panik yaratacak herhangi bir olay olmadığını ifade eden Altıparmak, "Şahıslar aracı bırakıp yaya olarak kaçtılar. Terör şüphesi yok. Olay adi bir asayiş vakasıdır" diye konuştu.

Muhabir: Şamil Kahveci

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - ANTALYA