Antalya'da Hafif Raylı Sistemin Denemeleri Aralık Ayında Başlayacak

Antalya'da Hafif Raylı Sistemin Denemeleri Aralık Ayında Başlayacak

Turizm Kenti Antalya'nın Trafik Yoğunluğunu Azaltması Beklenilen Hafif Raylı Sistemin Aralık Ayında Deneme Sürüşlerine Başlayacağı Bildirdi.

Antalya'da Hafif Raylı Sistemin Denemeleri Aralık Ayında Başlayacak

Turizm kenti Antalya'nın trafik yoğunluğunu azaltması beklenilen hafif raylı sistemin aralık ayında deneme sürüşlerine başlayacağı bildirdi.

Vagonların üretildiği İspanya'nın San Sebastian-İrun şehrinde bulunan CAF Firmasının fabrikasını gezen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ilk 2 vagonun ekim ayında şehre geleceğini müjdeledi.

Şehir içinde alt yapı çalışmaları sürerken Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Özgen, vagonların yapıldığı fabrikayı gezdi.

EXPO 2008 etkinliklerine katılmak üzere İspanya'nın Zaragoza kentinde bulunan heyet, fabrikada vagonların tüm üretim aşamalarını yakından inceledi.

Yetkililerden bilgi alan Vali Yüksel'in başkanlığındaki heyet, çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlemesinden büyük mutluluk duyduklarını bildirdi.

Antalya'nın önemli bir turizm kenti olduğunu hatırlatan Vali Alaaddin Yüksel, raylı sistemin hizmete girmesi ile birlikte ulaşımdaki sıkıntıların azalacağını bildirdi.

Vali Yüksel, "Fabrikayı gezip üretim çalışmalarını yerinde görünce, Antalya'nın kent içi ulaşımda yeni hızlı ve güvenli ulaşımda gerçekten önemli bir atak yaptığını gördüm. Benimle birlikte buraya gelen bütün heyet çok heyecanlandık. Umarım Antalya'da hizmete girişinde de vatandaşlarımız son derece mutlu olacak." dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, üretimi devam etmekte olan 14 LRT aracından(Hafif Raylı Sistem Aracı) ilkinin ekim ayında Antalya'ya gönderileceğini bildirdi.

Yine ay başında ikinci vagonun da yola çıkacağını ve Antalya'ya getirileceğini belirten Türel, "Deneme seferlerine bu yılın son ayında başlayacağız. Çalışmalar tamamen bittiğinde Antalya'nın ulaşım konusunda yaşadığı sıkıntılar ciddi oranda azalacak." şeklinde konuştu.

Kaynak: CHA