Antalya'da Ev Yangını Mahalleyi Sokağa Döktü

Antalya'da Ev Yangını Mahalleyi Sokağa Döktü

Antalya'da ev yangını mahalleyi sokağa döktü Alev alev yanan ev kullanılmaz hale geldiANTALYA - Antalya'da bir evin çatı katındaki dairede çıkan yangın paniğe neden oldu.

Antalya'da ev yangını mahalleyi sokağa döktü
Alev alev yanan ev kullanılmaz hale geldi

ANTALYA - Antalya'da bir evin çatı katındaki dairede çıkan yangın paniğe neden oldu. Mahallelinin korku dolu dakikalar yaşadığı yangında alev alev yanan ev kullanılamaz hale geldi. Bazı mahalle sakinlerinin balkonlarında serili olan çamaşırları toplaması dikkat çekti.
Edinilen bilgiye göre yangın, saat 15: 30 sırasında Kışla Mahallesi 56 Sokak'ta 5 katlı Melek Apartmanı'nın teras katında çıktı. İsmail A.'nın yaşadığı evde, kimsenin bulunmadığı esnada henüz belirlenemeyen bir nedenle dumanlar yükselmeye başladı. Çevredeki vatandaşlar durumu hemen itfaiyeye bildirdi. Mahalle esnafı ise bina içine girerek, dairelerde kalanları yangın olduğunu ve dışarı çıkmalarını istedi. Alevler kısa sürede tüm evi sardı. Bina sakinleri ise yangını endişeli gözlerle yangını izledi. Alt katlarda kalanlar yangına rağmen serili olan çamaşırları toplamaya çalıştıkları görüldü. Yangın yerine gelen itfaiye hem bina içinden hem de, merdivenli araçtan yangına havadan müdahale etti. Polis ise çevrede geniş güvenlik önlemi alıp, itfaiyenin rahat çalışması için Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi'ni araç trafiğine kapattı. Yarım saatlik çalışmanın ardından yangın tamamen söndürüldü. Polis ve itfaiye yangınla ilgili inceleme başlattı.
Nizamettin Yanık, ilk başta az bir dumanın çıktığını belirterek," Apartmana girdik. Yangının olduğu daireye ulaştık.Kapıyı kırıp içeri girdik kimse yoktu."diye konuştu.
Yan tarafta lokantaya gelen Adem Şengezer,"Dumanları görünce bina içine girip, kapıları vurmaya başladım. Son kata ulaştığımda bağırmaya başladım. Yangının olduğu kapıyı kırmaya çalıştım.Çelik kapıyı kırdık, içeriye baktık kimse yoktu. Patlama korkusuyla bina sakinlerini uyararak indik. Evde de kimse yoktu." dedi.