Antalya'da Ecstasy Operasyonu

Antalya'da Ecstasy Operasyonu

Antalya'da Polis Tarafından Düzenlenen Operasyonda, 8 Bin Ecstasy Hap Ele Geçirildi.

Antalya'da Ecstasy Operasyonu

Antalya'da polis tarafından düzenlenen operasyonda, 8 bin ecstasy hap ele geçirildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekiplerinin istihbarat çalışmaları sonucu, bir şebeke tarafından İstanbul'dan temin edilen ecstasy hapların Antalya'daki eğlence yerlerinde satışının planlandığı tespit edildi.

Uyarıcı hapların temini ve satışına yönelik geniş çaplı takip çalışması yapan polis ekipleri, şebeke üyelerinin kimliklerini belirledi.

Şebekenin liderliğini ''uyuşturucu madde satmak'' suçlarından sabıkalı M.U'nun yaptığını tespit eden polis, şebekenin üyeleri olduğu saptanan M.Ş.T, M.A.A. ve E.S'nin İstanbul'dan getirilecek ecstasy hapları teslim alacağını belirledi.

Polis, İstanbul'dan ecstasy haplarını temin ettikleri ve otobüse bindikleri öğrenilen zanlıları yakın takibe alırken, zanlıların olası şüpheyle yakalanmamak ve dikkat çekmemek için Isparta Otogarı'nda indikleri ve başka bir otobüsle Antalya'ya döndüklerini tespit etti.

Takibi sürdüren Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekipleri, zanlılar M.Ş.T, M.A.A, E.S'yi Isparta-Antalya karayolunda, şebeke lideri M.U'yla buluştukları sırada suç üstü yakaladı.

Operasyonda, zanlılarla birlikte 8 bin ecstasy hap ele geçirildi.

Tamamı benzer suçlardan sabıkalı olan zanlılar, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.