Antalya'da Çete Operasyonu: 60 Gözaltı

Antalya'da Çete Operasyonu: 60 Gözaltı

Emniyet Müdürlüğü, Yüzbaşı'nın yaptığı suç örgütüne yönelik 11 ilde düzenlenen operasyonda, 60 kişiyi gözaltına aldı.

Antalya'da Çete Operasyonu: 60 Gözaltı

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, liderliğini bir Jandarma Yüzbaşı'nın yaptığı suç örgütüne yönelik 11 ilde düzenlediği eş zamanlı operasyonda, 'fuhuş, uyuşturucu ticareti, kumar oynatmak ve çek senet tahsilatı yapmak' suçlamasıyla 60 kişiyi gözaltına aldı. Aralarında Türk Halk Müziği sanatçısı H.Ş.'nin de bulunduğu örgüt üyelerinden 57'si polis merkezinde, 3 asker ise Merkez Komutanlığı'nda sorgulanıyor.

Ekipler, bu sabah saat 05.00 sıralarında uzun süredir takip ettiği suç örgütüne yönelik 'Fırtına' adlı operasyon için düğmeye bastı. Başta Antalya olmak üzere toplam 11 ilde yapılan eş zamanlı operasyonlarda, 'suç işlemek amacıyla silahlı suç örgütü kurmak' ve 'örgüt faaliyetleri kapsamında fuhuş, uyuşturucu ticareti, kumar oynatmak ve çek senet tahsilatı yapmak' suçlamalarıyla 60 kişi gözaltına alındı. Suç örgütünün liderinin ise Finike'de görevli Jandarma Yüzbaşı M.P. olduğu ileri sürüldü. Türk Halk Müziği sanatçısı H.Ş.'nin de aralarında bulunduğu 60 kişinin evlerinde ve işyerlerinde aramalar yapıldığı çok sayıda silah ve çek senet ele geçirildiği belirtildi.

Şüpheli 57 kişiyi polis gözaltına alırken, çete lideri olduğu ileri sürülen Jandarma Yüzbaşı M.P. ile birlikte 2 askeri personeli Antalya Merkez Komutanlığı ekipleri gözaltına aldı.

Sivil şüpheliler Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nde, 3 askeri personel ile Merkez Komutanlığı'nda sorgulanıyor