Antalya Büyükşehir Belediyespor, Beko Basketbol Ligi'ne Yükseldi

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi Play-off Final Grubunda Evinde Konuk Ettiği Fmv Işık'ı 61-48 Mağlup Eden Antalya Büyükşehir Belediyespor, Şampiyon Olarak Beko Basketbol Ligi'ne Çıkmaya Hak Kazandı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Takımla Birlikte Kupayı Kaldırdı. Baştan Sona Takımına Destek Veren Antalyalılar, Şampiyonluk Coşkusunu Takımıyla Birlikte Yaşadı.

Antalya Büyükşehir Belediyespor, Beko Basketbol Ligi'ne Yükseldi

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi play-off final grubunda evinde konuk ettiği FMV Işık'ı 61-48 mağlup eden Antalya Büyükşehir Belediyespor, şampiyon olarak Beko Basketbol Ligi'ne çıkmaya hak kazandı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, takımla birlikte kupayı kaldırdı. Baştan sona takımına destek veren Antalyalılar, şampiyonluk coşkusunu takımıyla birlikte yaşadı.

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi play-off final grubunun son maçında FMV Işıkspor ile karşılaşan Antalya Büyükşehir Belediyespor, müsabakaya Hadi, Cemal, Arda, Salih ve Jamar beşlisi ile başladı. Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapılan maçın ilk periyodunu 12-10 Antalya Büyükşehir Belediyespor önde tamamladı. Şampiyonu belirleyecek maçın ikinci periyodu da oldukça heyecanlı geçti. Antalya Büyükşehir Belediyespor, bu periyotta da üstünlüğünü korudu ve devre 28-24 Antalya Büyükşehir Belediyespor'un üstünlüğü

ile sona erdi. 3. periyoda oldukça hızlı başlayan Antalya Büyükşehir Belediyespor, bu periyodu da 43-34 önde tamamladı. Turuncu-mavili ekip, rakibine son periyotta farkı kapatma izni vermedi ve salondan 61-48 galip ayrılarak, Beko Basketbol Ligi'ne katılmaya hak kazandı.

Müsabakanın sona ermesiyle Antalya Büyükşehir Belediyespor oyuncuları ve teknik heyeti şampiyonluk sevincini taraftarlarıyla paylaştı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve eşi Ebru Türel de, sevinç gözyaşlarına boğuldu. Sahaya inerek oyuncuları tek tek kutlayan Türel, Antalya Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı Genel Direktörü Doğan Hakyemez, teknik heyet ve oyuncuları tek tek kutladı. Şampiyon Antalya Büyükşehir Belediyespor'a madalyaları Başkan Türel ve Antalya Vali Yardımcısı

Fazlı Akgün tarafından verildi. Başkan Türel ve oyuncular, daha sonra şampiyonluk kupasını kaldırdı. Beko Basketbol Ligi'ne şampiyon olarak çıkma sevincini yaşayan Antalya Büyükşehir Belediyesporlu oyuncular ve teknik heyet, daha sonra salonda kupayla sevinç turu attı. Antalya Büyükşehir Belediyespor'u şampiyonluğa taşıyan maçta Hadi 7, Göker 3, Cemal 14, Arda 13, Alpay 12, Salih 2 ve Jamar 10 sayı attı.

(AT-İY-SN-SN-S)

Kaynak: İHA