Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı - Haberler
Haberi Paylaş

Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı

AA - Haberler | Yerel
Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisinde, toplu taşıma araçlarında çalışacak kişilerle ilgili yönetmelikte yapılan düzenleme onaylandı.

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisinde, toplu taşıma araçlarında çalışacak kişilerle ilgili yönetmelikte yapılan düzenleme onaylandı.

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısı, Antalya Su ve Atık Su İdaresi Genel Müdürlüğünde yapıldı.

Toplantıya rahatsızlığı nedeniyle kollukla gelen ve başkanlık yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, pazartesi günü idrak edilecek Kadir Gecesi ve gelecek hafta Ramazan Bayramı'nın mübarek olmasını diledi.

Mersin'in Tarsus ilçesinde 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın bindiği minibüsün şoförü tarafından öldürülmesinin ardından kentte toplu taşımacılıkla ilgili yönetmelikte değişikliğe giden Antalya Büyükşehir Belediyesinin çalışması, Meclis'te değerlendirildi.

Cinsel saldırı, çocukların cinsel istismarı, reşit olmayanla cinsel ilişki, cinsel taciz suçlarından sabıkası bulunanların toplu taşıma araçlarında çalıştırılmamasını öngören "Toplu taşıma araçları yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik", oybirliğiyle kabul edildi.

Buna göre, Antalya'da toplu taşıma araçlarında çalışacak kişilerin fuhuş, uyuşturucu madde, terör ve kaçakçılık ile cinsel suçlardan sabıkasının bulunmaması gerekiyor.

Konyaaltı sahili hizmetleri

Meclis'te, geçen yıl Konyaaltı sahilinde başlatılan ücretsiz şezlong ve şemsiye uygulaması da gündeme geldi. CHP Grup Sözcüsü Ruhi Beşiktaş, Konyaaltı sahilinde geçen yıl ücretsiz verilen hizmetin bu yıl ücretli hale getirildiğini belirterek, Türel'den bununla ilgili açıklama istedi.

Türel de kamuoyunda sanki sahile giren herkesten ücret alınıyormuş gibi algı oluşturulduğunu, bunun son derece yanlış bir tutum olduğunu ifade etti.

Göreve geldiğinde Konyaaltı sahilinde şezlong ve şemsiye ücretlerinin kaldırılmasına yönelik çalışma yaptığını ancak CHP'li üyelerin bu duruma itiraz ettiklerini dile getiren Türel, "Konyaaltı sahilinde verilen hizmetin ücretsiz hale getirilmesi uygulamasını başlattığımızda en çok itiraz eden sizlerdiniz. Biz vatandaşların talepleri doğrultusunda sahilin tamamında değil, sadece bir kısmında verilen hizmeti ücretli hale getirdik. Alınan ücret de 5 lira" dedi.

CHP Meclis Üyesi Recep Tokgöz'ün ulaşım esnafının havuzdan parasını alamadığını söylemesi üzerine Türel, sorunun bugün aşılacağını, paranın en geç pazartesi günü dağıtılmış olacağını belirtti.

Türel, Altın Portakal Film Festivali ile ilgili soruları ise yanıtsız bırakarak, ayrıntılı açıklamayı Ramazan Bayramı'ndan sonra yapacağını ifade etti.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title