Antalya Büyükşehir Belediye: 82 - Pınar Karşıyaka: 94

Beko Basketbol Ligi'nin 13. hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka, deplasmanda karşılaştığı Antalya Büyükşehir Belediye'yi 94-82 mağlup etti.

Antalya Büyükşehir Belediye: 82 - Pınar Karşıyaka: 94

Salon: Antalya Atatürk Spor Salonu

Hakemler: Engin Kennerman, Ziya Özorhon, Önder Yılmaz

Antalya Büyükşehir Belediye (82): Muratcan Güler 17 (7 ribaund), John Prince 17 (7 ribaund-3 asist), James Christopher 22 (8 ribaund-3 asist), Hadi Doğan 3 (2 ribaund), Seray Yıldırım 2 (1 asist), Gökper Gen 8 (4 asist), Barış Hersek 8 (9 ribaund-2 asist), Polat Kocaoğlu 5 (2 ribaund-1 asist), Berkay Gülek.

Pınar Karşıyaka (94): Osiris Eldridge 4 (2 ribaund-5 asist), Uluğ Kaçaniku 16 (6 ribaund-1 asist), Birkan Batuk 12 (2 ribaund-2 asist), Jovo Stanovic 22 (9 ribaund-1 asist), David Holston 9 (5 asist), Andre Smith 23 (11 ribaund-2 asist), Ali Erdoğan 8 (5 asist), Alper Saruhan (4 ribaund-3 asist), Onur Çalban.

1. Periyot: 18-18

2. Periyot: 16-25

3. Periyot: 20-26

4. Periyot: 28-25

Beko Basketbol Ligi'nin 13. hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka, deplasmanda karşılaştığı Antalya Büyükşehir Belediye'yi 94-82 mağlup etti.

Beko Basketbol Ligi 13. hafta mücadelesinde Antalya Büyükşehir Belediye ile Pınar Karşıyaka karşı karşıya geldiler. Özellikle ikinci periyottan itibaren oyunun hakimiyetini eline geçiren Pınar Karşıyaka, maç sonuna kadar üstünlüğünü sürdürerek mücadeleden 82-94 galip ayrıldı.

Maça her iki takım da tutuk başlarken, yaklaşık 2 dakika boyunca karşılıklı hücumlardan boş döndüler. Maçın ilk sayısını Barış Hersek ile Antalya Büyükşehir Belediye bulurken, Pınar Karşıyaka da rakibine Uluğ Kaçaniku'nun üçlüğü ile cevap verdi. İlk dakikalar karşılıklı basketlerle geçilirken, takımlar birbirlerine üstünlük kurmakta zorlandılar ve ilk 4 dakika 7-7'lik eşitlikle geçildi. Her iki takım da savunma ağırlıklı bir oyun ortaya koyarken, Uluğ Kaçaniku'nun üçlüğü ile Pınar Karşıyaka periyodun son 4 dakikasına 9-12 önde girdi. Rakibine James Christopher'ın serbest atış sayıları ile cevap veren Antalya Büyükşehir Belediye farkın açılmasına izin vermedi. Her iki takımın da karşılıklı sayıları ile devam eden maçın ilk periyodu da 18-18'lik eşitlikle sona erdi.

İkinci periyoda Andre Smith'in sayısı ile başlayan Pınar Karşıyaka, yine aynı oyuncunun sayısı ile skoru 18-22'ye taşıdı. Barış Hersek ile periyottaki ilk sayısını bulan evsahibi ekip, Ali Erdoğan'ın üçlüğüne engel olamayınca konuk ekip 5 sayılık farka (20-25) ulaştı. Polat Kocaoğlu'nun üçlüğü ile farkın daha fazla açılmasına izin vermeyen Antalya Büyükşehir Belediye, Jovo Stanovic'in sayılarına engel olamadı ve devrenin son 6:36 dakikasına 23-31 Pınar Karşıyaka üstünlüğünde girildi. Bu dakikadan sonra toparlanan ve savunmasını sertleştiren Antalya Büyükşehir Belediye, James Christopher'ın sayısı ve Gökper Gen'in üçlüğü ile farkı 3 sayıya kadar indirdi. Rakibinin serisine Birkan Batuk'un üçlüğü ile son veren konuk ekip, yine aynı oyuncunun üst üste bulduğu sayılarla 8-0'lık bir seri yakalayarak devrenin bitimine 3 dakika kala skoru 28-39 yaptı. Andre Smith'in sayıları ile serisini 12-0'a taşıyan konuk ekip skoru da 28-43'e getirerek maçın son dakikasına bu skorla önde girdi. Son dakika içinde Antalya Büyükşehir Belediye, James Christopher ve Muratcan Güler ile skor üretti ve ilk devre 34-43 Pınar Karşıyaka üstünlüğünde sona erdi.

Maçın ikinci devresine Pınar Karşıyaka Uluğ Kaçaniku'nun sayısı ile başlarken, Antalya Büyükşehir Belediye de rakibine John Prince ile cevap verdi. Günün başarılı ismi Uluğ Kaçaniku'nun üçlüğü ile skoru 36-48 yapan konuk ekip skor avantajını korudu ve periyodun son 6 dakikasına 45-53 önde giren taraf oldu. Farkı sürekli 10 sayı civarlarında tutan konuk ekip karşısında Antalya Büyükşehir Belediye, zaman zaman James Christopher ve John Prince ile skor üretse de konuk ekip özellikle Uluğ Kaçaniku'nun başarılı oyunu ile farkın azalmasına izin vermedi ve periyodun son 2 dakikasına da 52-64'lük skorla önde girdi. Geride kalan sürede de her iki takım karşılıklı sayılar buldular ve maçın final periyoduna da 54-69'luk skorla Pınar Karşıyaka önde girdi.

Maçın final periyoduna John Prince'in serbest atış sayıları ile başlayan evsahibi ekip, Andre Smith'in sayısına engel olamadı. Jovo Stanovic ile skor üretmeye devam eden konuk ekip oyunun kontrolünü tamamen elinde tutarken, maçın son 5 dakikasına da 67-79'luk skorla önde girdi. Rakibini hata yapmaya zorlayan ve farkın kapanmasına izin vermeyen Pınar Karşıyaka, Ali Erdoğan'ın üçlüğü ile de skoru 67-84'e taşıdı. Maçın son 3 dakikasına girilirken James Christopher'in elinden iki serbest atış sayısı bulan Antalya Büyükşehir Belediye, David Holston'un serbest atış sayılarına engel olamadı. Maçın son 2:24 dakikasına Ali Erdoğan'ın serbest atış sayısı ile 72-89 önde giren Pınar Karşıyaka geride kalan sürede de oyunun kontrolünü elinde tuttu ve karşılaşmadan 82-94'lük skorla galip ayrıldı.

Kaynak: CHA