Antalya Bilim Festivali' Başladı
Haberler » Güncel » Antalya Bilim Festivali' Başladı - Haber

Antalya Bilim Festivali' Başladı

'Antalya Bilim Festivali' başladı ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Antalya Bilim Festivali'ne katılan öğrenciler hem projelerini tanıttı, hem de farklı bilim dallarında inceleme yapma şansı yakaladı.

Antalya Bilim Festivali' Başladı

'Antalya Bilim Festivali' başladı

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Antalya Bilim Festivali'ne katılan öğrenciler hem projelerini tanıttı, hem de farklı bilim dallarında inceleme yapma şansı yakaladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi'nde 'Antalya Bilim Fuarı' düzenlendi. İlköğretimden üniversiteye tüm öğrencilerin katıldığı festivalde, bilim istasyonları, bilim gösterileri, deneyler, insan vücudu, robotlar, canlı dünyası, yeni teknolojiler ve gök bilimi gibi konular işleniyor. Öğrencilerin bilime ilgisini çekmek ve bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen festivalde, çocuklar bilim dünyasında keşfe çıkarak farklı deneyimler yaşıyor. Festivalde en çok ilgiyi ise denge kontrolü, su arıtma ve Van de graaff jeneratörü gördü. Vücuduna elektrik yüklenen öğrencilerin saçları havalanırken, birbirine dokunan öğrencileri elektrik çarptı.

Öğrenciler kadar velilerin de ilgi gösterdiği festival 14 Haziran'a kadar gezilebilecek.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler