Antalya Basınında Bugün

Antalya Basınında Bugün

12.08.2010 10:38 | Son Güncelleme: 12.08.2010 10:38
Antalya Basınında Bugün

Antalya'da Yayımlanan Gazetelerin Bazı Haber Başlıkları Şöyle: Hürriyet Akdeniz: 'Yeni Bir Afiş Polemiği' Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Bir Süre Önce Astığı 'Hayır'lı Afişlerin Ardından, Bu Kez de Emniyet Müdürlüğü'nün Astırdığı Afişler Yeni Tartışma Konusu Yarattı

Antalya'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle:

HÜRRİYET AKDENİZ: 'Yeni bir afiş polemiği'

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bir süre önce astığı 'Hayır'lı afişlerin ardından, bu kez de Emniyet Müdürlüğü'nün astırdığı afişler yeni tartışma konusu yarattı.

SABAH AKDENİZ: 'Domateste belirsizlik'

Domates ekim zamanı geldi çattı. Çiftçinin domates ekiminden kaçtığını söyleyen de var, modern seraların domatese yöneldiğini ileri süren de...

MİLLİYET AKDENİZ: 'Pide savaşı'

Antalya Fırıncılar Odası Başkanı Buhurcu, fırınlarda 1 TL'ye satılan pidenin Büyükşehir belediye şirketi Ekdağ'da 75 kuruş olduğu söyleyerek, 'Küçük esnaf tehlikede. Büyük balık, küçüğü yiyor'dedi.

CUMHURİYET AKDENİZ: 'Bir afiş daha'

Kentte, 'evet', 'hayır'lı afişler tartışma yaratırken, bu kez gözler Emniyet Müdürlüğü'nün afişlerine çevrildi. CHP, 'Evet'i desteklediği, 'Hayır'ı olumsuzlaştırdığı gerekçesiyle Antalya Emniyet Müdürlüğü afişleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

AKDENİZ BEYAZ: 'Evet-Hayır kapışması'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gelişine kadar asılan afişlere kimse ses çıkarmazken, Başbakan gittikten sonra CHP Büyükşehir afişleri ile AKP afişlerinin toplatma kararı bilbord tartışmasını da derinleştirdi. CHP İl Başkanı Ülken, Emniyet Müdürlüğü'nün afişlerinde 'hayır'ın olumsuz şekilde kullanıldığını belirterek, valiliğe şikayetçi oldu.

AKDENİZ GERÇEK: 'Domateste büyük tehlike!'

Gazipaşa'da çiftçinin korkulu rüyası haline gelen Tuta Absoluta ile mücadele için Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleri, çiftçilere zararlıyla mücadele konusunda bilgi verdi. Üretici, zararlıya karşı sinekleri kullanıyor.

ANTALYA KÖRFEZ: 'Antalya'nın gururu oldu'

Karatay Lisesi'nden mezun olan ve dört yıl önce Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu'nu kazanan Antalyalı Hatice Dorum, yüzlük sistemde 90.6 not ortalamasıyla okul birincisi olarak mezun oldu.

AKDENİZ MANŞET: ' Rant varsa neden beraber çalıştık?'

Hayvanları Koruma DErneği Başkanı Kıraç: Protokolü belediye değil biz fesh ettik. Madem belediye sırtından para kazanıyormuşum, rant elde ediyormuşum, bir buçuk yıl benimle ve derneğimizle Büyükşehir Belediyesi nasıl çalıştı merak ediyorum. Savcılığa gidiyorum.

AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: 'Hoca kamuyu zarar uğratıyor'

AKP'li Konyaaltı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Tabur: Akaydın, sağlıklı tramvay işletmeciliği yapmayarak kurumu zarara uğratıyor.

ANTALYA: 'Falezden düşen avukat bitkisel hayata girdi'

Antalya'da 15 metrelik falezlerden düşerek ağır yaralanan avukat, bitkisel hayata girdi.

ANTALYA GÜNDEM: 'Mezarlıkta imtiyaz var'

Dün manşetten verdiğimiz 'Sahibinden satılık mezarlar' haberi ile ilgili ortaya çok farklı iddialar atıldı. Hem Uncalı hem de Andızlı Mezarlığı'nda bu tür gayri resmi yollarda mezar sahibi olanların bazılarının imtiyazlı kişiler olduğu, bazıların ise, bir aracı vasıtasıyla bu mezarlara sahip olduğu ortaya çıktı.

ANTALYA SON HABER: 'Kepez'de hayır çıkacak'

CHP Kepez İlçe Başkanı Alican Deveci, Anayasa değişikliğinde Kepez'de en yüksek hayır oyu çıkartacaklarını belirtti.

EKSPRES: ' Altın Portakal'a 'Hollywood' eli'

ABD'de yaşayan ve Hollywood'un ünlü tasarımcısı olarak bilinen Emrah Yücel, 47. Altın Portakal Film Festivali'nin afişini yapacak. Sanatçı, 48'inci festivalin de afişine imza atacak.

GAZETE BİR: 'Anketler kafa karıştırıyor'

Türkiye'de değişik gruplar tarafından anket çalışması yayınlandı. Mynet'in anketinde 'Hayır'lar, İHA'nın anketinde 'Evet'ler fazla çıktı. SONAR'ın anketinde ise EVET ve HAYIR'lar başa baş

HİLAL: 'Konyaaltı'na gündüz yasağı'

Konyaaltı'nın en büyük sorunlarının başında gelen ağır tonajlı araçlarla ilgili olarak UKOME kararını verdi. Buna göre Atatürk Bulvarı'ndan geçişler serbest olurken Akdeniz Bulvarı'ndan geçişler 24.00-08.00 saatleri ile sınırlandırıldı.

HÜRSES: 'Borçlu esnaf kendini yaktı'

Antalya'nın Alanya ilçesinde, iş yerine icra memurları gelen esnaf, üzerine benzin dökerek kendini ateşe verdi.

İLERİ: 'Çanta hırsızları'

Antalya Beach Park'ta denize giren Rus ailenin plajdaki çantasını alıp kaçan 3 kişi, yakalandı.

(TUB-BNY-İRE) - ANTALYA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet

Haberler

title