Antalya: Antalyaspor-beşiktaş Maçının Ardından

Turkcell Süper Ligi'nde 12. Haftanın Son Maçında Beşiktaş, Deplasmanda Antalyaspor ile 4-4 Berabere Kaldı.

Antalya: Antalyaspor-beşiktaş Maçının Ardından

Turkcell Süper Ligi'nde 12. haftanın son maçında Beşiktaş, deplasmanda Antalyaspor ile 4-4 berabere kaldı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, üzgün olduklarını söyledi. 3 duran toptan gol yediklerini belirten Tigana, sıkıntılı bir dönemde olduklarını ve çalışmaya devam etmekten başka çarelerinin olmadığını ifade etti. Hakemler konusunda sıcağı sıcağına bir şey söylemenin pek akıllıca bir davranış olmadığını vurgulayan Fransız teknik adam, "Yarın maça tekrar bakacağım. Şu an hakem hakkında bir şey söylemeyeceğim. Çünkü en son maçta da attığımız golün gerçekten de ofsayt olduğunu anladım. O yüzden hakem hakkında bir şey söylemeyeceğim" dedi.

Duran toplara yönelik çalışmalara ağırlık vereceklerini belirten Tigana, "Ben hokkabaz ya da sihirbaz değilim. Ben sadece profesyonel bir antrenörüm ve çok çalışan birisiyim. Çalışmayı seviyorum, fırtınada da tekneyi terk etmeyi pek sevmem. Ben yine dümenin başındayım. Herkesi tekrar motive edip, çalışacağız. Beşiktaş'ın üzerinde önemli bir baskı var. Oyuncularımızın buna alışması lazım" diye konuştu. Tigana, Antalyaspor'un özellikle duran toplarda çok iyi olduğunu da vurguladı.

Bir basın mensubunun "Beşiktaş'ın şampiyonluk şansı nedir?" sorusuna Tigana, "Şampiyon olmak için geniş ve zengin bir kadronuzun olması lazım. Bu kadronun aynı zamanda genç ve deneyimli de olması lazım. Herkesin birbirine karşılıklı güven içinde olması lazım. Eğer oyuncularınız oynamak istemiyorsa, baskıdan çekiniyorsa, o zaman ilerlemek zor oluyor" cevabını verdi. Tigana, Beşiktaş'tan gitmesi için ya kovulması gerektiğini ya da başarılı olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Antalyaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural ise maçın 4-4 bitiğini, ama kendileri açısından dört dörtlük bir maç olmadığını söyledi. Oyuncularının sonuçtan dolayı üzgün olduğunu ifade eden Vural, hakemlerin gayet iyi bir maç yönettiğini vurguladı. Çok heyecanlı bir maç oynandığını belirten Vural, "Antalyaspor, ikinci devre oyundaki üstünlüğüyle bu maçı kazanabilirdi. Bu hafta da her haftadaki olduğu gibi sevinmeden haftayı bitirmiş olduk. Bizim derdimiz, yukarıya çıkabilmek. Tek tesellim iyi oyunumuz" dedi.

Bir basın mensubunun, yenilen gollerde kaleci Cordoba'nın hatasının olup olmadığı yönündeki sorusuna Vural, "Cordoba, Beşiktaş'tan geldiğinden beri hala Antalyasporlu olamadı. Çünkü orada yaşamış olduğu şoktan hala kurtulmuş değil. Cordoba'nın performansı onun ismiyle doğru orantılı değil. Umarım en kısa zamanda bu sorunu çözer ve aramıza döner. Bizim ona ihtiyacımız var" cevabını verdi.

Kaynak: İHA