Antalya: Antalya'daki PTT Aracına Soygun Girişimi

Antalya: Antalya'daki PTT Aracına Soygun Girişimi

Antalya'da 18 Eylül Günü PTT'ye Ait Bir Aracı Soymaya Çalıştığı İleri Sürülen Zanlılar, Polisin Kovalamacası Sonucu Yakalandı.

Antalya: Antalya'daki PTT Aracına Soygun Girişimi

Antalya'da 18 Eylül günü PTT'ye ait bir aracı soymaya çalıştığı ileri sürülen zanlılar, polisin kovalamacası sonucu yakalandı.

Akdeniz Sanayi Sitesi'ndeki PTT Şubesi'nden hareket eden ve içerisinde para olduğu öğrenilen bir araç, 18 Eylül tarihinde motosikletli 2 kişi tarafından soyulmak istenmişti. Olay sırasında saldırganlar, kendilerine direnen aracın sürücüsü Hakan Özbek ile güvenlik görevlisi Nazım Ziya Savcı'yı silahla yaralayarak kaçmışlardı. Edinilen bilgiye göre, olayın ardından şahıslara yönelik çalışma başlatan polis ekipleri, Emek Mahallesi'nde eşkallere uygun şahısların bulunduğu 33 ZF 319 plakalı aracı durdurmaya çalıştı. Dur ihtarına uymayan şahıslarla polisler arasında kovalamaca başladı. Uzun bir kaçışın ardından zanlılar, SSK Kavşağı'nda polisler tarafından yakalandı. Sorgulanması için Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen şahısların PTT aracını soyma girişiminde bulunan kişiler olduğu ileri sürüldü.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: İHA