Antalya: Alanya'ya 45. Kez Tatile Gelen Alman Çifte Plaket

Antalya: Alanya'ya 45. Kez Tatile Gelen Alman Çifte Plaket

Antalya'nın Alanya İlçesi'ne 45. Kez Tatile Gelen Alman Çifte, Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu Tarafından Plaket Verildi.

Antalya: Alanya'ya 45. Kez Tatile Gelen Alman Çifte Plaket

Antalya'nın Alanya İlçesi'ne 45. kez tatile gelen Alman çifte, Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu tarafından plaket verildi.

Edinilen bilgiye göre, Alanya'ya ilk kez 1986 yılanda gelen Alman Marianne ve Udo Zuffinger çifti, o tarihten bu yana 45 kez tatillerini ilçede geçirdi. Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Alanya aşığı Zuffinger çiftine 45. kez ilçeye geldikleri için bir teşekkür plaketi verdi. 3 aylık tatil için yeniden ilçeye tatile gelen Alman Marianne ve eşi Udo Zuffinger, Alanya'yı çok sevdiklerini ve tatile gelmeye devam edeceklerini söyledi.

Başkan Sipahioğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Alanya'yı tercih eden tatilcileri en iyi şekilde ağırlamaya çalıştıklarını belirterek, "İlçemize gelen turistlerin çoğunluğunu Almanlar oluşturuyor. Yerleşik yaşayan Alman sayısı da oldukça fazla. Bu nedenle Almanlar'ın bizde ayrı bir yeri var. Zuffinger çiftine teşekkür ediyorum" dedi.