Antalya: Alanya'da Polis ve Jandarmadan Çete Operasyonu

Antalya: Alanya'da Polis ve Jandarmadan Çete Operasyonu

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde, Bir Çok Suça Karışan Çete, Jandarma ve Polisin Ortak Operasyonu Sonucu Çökertildi. Çete Elemanlarının Son 6 Ay İçinde Oto Hırsızlığı, Motosiklet Hırsızlığı, Kapkaç, Silahla Adam Yaralama, Gasp, Tehdit, Adam Öldürmeye Teşebbüs, Plaka Hırsızlığı Suçlarına Karıştığı İddia Edildi.

Antalya: Alanya'da Polis ve Jandarmadan Çete Operasyonu

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde, bir çok suça karışan çete, jandarma ve polisin ortak operasyonu sonucu çökertildi. Çete elemanlarının son 6 ay içinde oto hırsızlığı, motosiklet hırsızlığı, kapkaç, silahla adam yaralama, gasp, tehdit, adam öldürmeye teşebbüs, plaka hırsızlığı suçlarına karıştığı iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre, Manavgat'tan çaldıkları 3 otomobille Alanya'da bir çok suça karıştığı iddia edilen H.Ö. (29), E.A. (28), B.K. (25), F.T. (25), E.A. (27) ve S.K. (28), Mahmutlar Beldesi'nde bir evde yeni planlar yaptıkları sırada polis ve jandarmanın 3 ay süren sıkı takibi sonucu yakalandı. 6 zanlının daha önce hırsızlık, adam yaralama, tehdit, adam öldürmeye teşebbüs suçlarından sabıkaları bulunduğu öğrenildi. Gözaltına alınan zanlılardan H.Ö. ile birlikte çalıntı araçlardan birinin yer göstermesine giden güvenlik güçleri, 2 ay önce Manavgat'tan çalınan otolardan 07 NS 155 plakalı otoyu Alanya'ya 12 kilometre uzaklıkta bulunan Asmaca Köyü Çöplük mevkiinde yaklaşık 70 metreklik bir uçuruma atılmış olarak buldu. H.Ö.'nün Çıplaklı Beldesi Eğribucak Mahallesi'nde göstedrdiği evlerde yapılan aramalarda ise, çok sayıda çalıntı plaka ve araba teybi ele geçirildi.

Çete elemanlarının, ifadelerinin alınmasının ardından yarın adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

Kaynak: İHA