Antalya: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çetinkaya Antalya'da

Antalya: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çetinkaya Antalya'da

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, 4 Kasım 2007 Tarihinde Partilerinin Daha Güçlü İktidar Olacağını Belirterek, "Son Olarak İstanbul'da Yaptığımız Kamuoyu Araştırmalarında Yüzde 48 ile AK Parti Başa Güreşiyor" Dedi.

Antalya: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çetinkaya Antalya'da

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, 4 Kasım 2007 tarihinde partilerinin daha güçlü iktidar olacağını belirterek, "Son olarak İstanbul'da yaptığımız kamuoyu araştırmalarında yüzde 48 ile AK Parti başa güreşiyor" dedi.

Necati Çetinkaya, ailesiyle bayram tatili için geldiği Antalya'nın Alanya İlçesi'nde, öğlenden sonra partililerle sokakta bayramlaştı. Çetinkaya, yaptığı basın toplantısında, anketlerden bahsederek muhalefeti eleştirdi. Çetinkaya, AK Parti'nin 4 Kasım 2007 tarihinde daha güçlü olarak iktidar olacağını söyleyerek, "Her ay illerde kamuoyu yoklaması yaptırırız. Hani diyorlardı, İstanbul'da İzmir'de biz AK Parti'yi geçtik diyorlar. Bu doğru değil. Hani ata sözü var. Aç tavuk kendini darı ambarında zannedermiş. Kamuoyu araştırmaları önümüzde. Sayın Başbakanımızın çekimserler rakamı ile ilgili yaptığı açıklamayı her tarafa çektiler. Son olarak İstanbul'da yaptığımız kamuoyu araştırmalarını söylüyorum. Yüzde 48 ile AK Parti başa güreşiyor. Bu millet bütün gerçekleri görüyor. Bu sene fert başına düşen milli gelir 6 bin dolara yaklaşacak. Önümüzdeki seçimlerden sonra fert başına düşen milli gelir 10 bin dolara çıktıktan sonra Avrupa Birliği'ne girmişiz girmemişiz, bizi tutana aşk olsun diyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA