Antalya: 8 Aylık Bebeğini Düşük Yaparken Komalık Olan Alman Helga Öldü

Antalya: 8 Aylık Bebeğini Düşük Yaparken Komalık Olan Alman Helga Öldü

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde Hamile Eşine Zorla Düşük Yaptırma ve Ölüme Sebebiyet Verme Suçlarından Mahkemeye Çıkarak, Delil Yetersizliğinden Serbest Kalan Alman Andreas Willke, Dün Ülkesine Geri Dönerken, Başkent Hastanesi'nde Komada Bulunan Eşi Helga Willke İse Bugün Hayatını Kaybetti.

Antalya: 8 Aylık Bebeğini Düşük Yaparken Komalık Olan Alman Helga Öldü

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde hamile eşine zorla düşük yaptırma ve ölüme sebebiyet verme suçlarından mahkemeye çıkarak, delil yetersizliğinden serbest kalan Alman Andreas Willke, dün ülkesine geri dönerken, Başkent Hastanesi'nde komada bulunan eşi Helga Willke ise bugün hayatını kaybetti.

Alanya İlçesi'nde eşine zorla düşük yaptırma ve ölüme sebebiyet verme suçundan gözaltına alındıktan sonra nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakılan Alman Andreas Willke'nin (45), dün öğle saatlerinde kaldığı Kahya Otel'dan ayrılarak Almanya'ya geri döndüğü ortaya çıktı. Başkent Hastanesi'nde yatan eşi ise bugün saat 15.30 sıralarında girdiği komadan çıkamayarak hayatını kaybetti. Başkent Hastanesi Başhekimi Cevahir Haberal, Alman Helga Willke'nin tedavilere cevap vermediğini söyleyerek, öldüğünü doğruladı. Haberal, Alman kadının cenazesinin pazartesi günü ülkesine gönderileceğini belirtti.

8 Eylül 2006 tarihinde Alanya'ya tatile gelen Willke çifti, Kahya Otele yerleşmiş ve 20 Eylül 2006 tarihinde Andreas Willke, eşi Helga'yı banyoda kanlar içinde bulduğunu söyleyerek durumu otel yetkililere bildirmişti. Otele çağrılan ambulansla Başkent Hastanesi'ne kaldırılan Helga'nın 8 aylık hamile olduğu ve düşük yapmak isterken çok kan kaybettiği ve komaya girdiği tespit edildi. Olaydan bir gün sonra Andreas Willke, doktorların uyarısı üzerine otel odasında yaptığı arama sonucu dolapta bir çöp torbası içinde bebeği ölü hastaneye getirmişti. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan Alman Andreas Willke, zorla düşük yaptırmaya azmettirme ve ölüme sebebiyet verme suçlarından polis tarafından gözaltına alınmış ve çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.