Antalya, 60 Ülkeden 3 Bin Gazeteciyi Ağırlayacak

Antalya, 60 Ülkeden 3 Bin Gazeteciyi Ağırlayacak

Antalya Gazeteciler Cemiyeti, Önümüzdeki Yılın Mayıs Ayında Yapılacak 1. Uluslararası Gazeteciler Festivali'nde 60 Ülkenin 3 Bin Gazetecisini Ağırlayacak. Antalya ve Türkiye İçin Önemli Bir Tanıtım Olması Beklenen Festival İçin Anlaşmalar Tamamlandı.

Antalya, 60 Ülkeden 3 Bin Gazeteciyi Ağırlayacak

Antalya Gazeteciler Cemiyeti, önümüzdeki yılın mayıs ayında yapılacak 1. Uluslararası Gazeteciler Festivali'nde 60 ülkenin 3 bin gazetecisini ağırlayacak. Antalya ve Türkiye için önemli bir tanıtım olması beklenen festival için anlaşmalar tamamlandı.

Uluslararası Gazeteciler Birlikleri Komitesi Başkanı ve Gazeteciler Federasyonu İcra Komitesi Üyesi olan Rusya Gazeteciler Birliği Başkanı Vsevolod Bogdanov ile Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni arasında anlaşma imzalandı.

Yaklaşık 2 ay önce başlayan işbirliği çalışmaları sonucu imzalanan anlaşmaya Uluslararası Gazeteciler Birliği ve UNESCO da destek veriyor. Anlaşmaya göre Uluslar arası Gazeteciler Festivali'nin ilki Antalya'da yapılacak.

Festivale ağrılığı Ruslar olmak üzere yaklaşık 60 ülkeden 3 bin gazetecinin gelmesi bekleniyor. 2009 yılının 1-14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen festival hakkında konuşan Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, kentin ve ülkemizin tanıtımına ciddi anlamda katkı sağlayacaklarını söyledi.

Böylesine önemli bir tanıtım programının ev sahipliğini yapacak olmanın mutluluğunu yaşadığını bildiren Başkan Yeni, "Festivalin ana teması birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış Antalya'dan tüm dünyaya barış ve sevgi mesajı vermek olacaktır. Ülkemizin 60 ülkede tanıtımı için tarihi bir fırsatı ayağına getiriyoruz. Başta hükümet olmak üzere iş dünyası ve turizmcilerin bu projeye sahip çıkmasını ve destek olmasını bekliyoruz." dedi.

Kaynak: CHA