Antalya: 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali

Antalya: 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali

Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin Simgesi Haline Gelen ve Sanatçılarla Halkın Bütünleşmesini Sağlayan Geleneksel Kortej Geçişi Sırasında, Antalyalılar Sokağa Döküldü. Sanatçıları Görebilmek İçin Vatandaşlar Birbirleri ile Yarıştı.

Antalya: 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali

Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin simgesi haline gelen ve sanatçılarla halkın bütünleşmesini sağlayan geleneksel kortej geçişi sırasında, Antalyalılar sokağa döküldü. Sanatçıları görebilmek için vatandaşlar birbirleri ile yarıştı.

43. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin en önemli etkinliği olan kortej geçişi gerçekleştirildi. Etkinlikler kapsamında ilk olarak, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tesislerinde bir kokteyl düzenlendi. Kokteyle birçok sanatçı katıldı. Kokteylin ardından sanatçılar, üzerleri açık lüks otomobillere binerek araçların üzerinden halkı selamladı. Yol boyunca sıralanan 7'den 70'e Antalyalılar, hayranı oldukları sanatçılara dokunabilmek ve kendilerinden imza alabilmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Korteje Demet Akbağ, Aytaç Arman, Seray Sever, Elif Dağdeviren gibi bir çok ünlü sanatçı ve karakter oyuncuları da katılarak halkı selamladı.

Yaklaşık 1.5 saat süren kortej geçişi, tramvay yolundan ilerledi. ATSO tesislerinde başlayan kortej, Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu'nda sona erdi. Festivalde bu akşam Yaşam Boyu Onur Ödülleri sahiplerini bulacak.

Kaynak: İHA