Annesinin Terk Ettiği 8 Yaşındaki Çocuk, Okula Gitmek İçin Dondurucu Soğukta 10 Km Yürüyor

Annesinin Terk Ettiği 8 Yaşındaki Çocuk, Okula Gitmek İçin Dondurucu Soğukta 10 Km Yürüyor

Çin'de yaşayan 8 yaşındaki çocuk, her gün dondurucu soğukta kilometrelerce yol yürüyerek okula varıyor. Çocuğun donmak üzereyken okula yetiştiği gün, öğretmeni tarafından çekilen fotoğrafı büyük ilgi çekti.

8 yaşındaki Çinli çocuk, okula gidebilmek için her gün 4,5 kilometre yol yürüyüp aynı yolu geri dönüyor. Bunu ise dondurucu soğukların altında, karla kaplı yollarda yapıyor. Çin'deki Yunnan eyaletinin Shaoton kentinde yaşayan küçük Wang Fuman'ın, öğretmeni sayesinde ülkesinde bir anda ünlü oldu.

ANNESİ TERK ETTİ, BABASI BAŞKA ŞEHİRDE


Fuman'ın annesi onu terk etmiş, babası ise yoksulluk sebebiyle başka bir şehirde çalışmak zorunda. Büyükannesinin yanında yaşayan Fuman, -10 derecelik sıcaklıkta her gün yaklaşık 10 kilometre yol yürüyerek okuluna varıyor.

ÖĞRETMENİ DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ÇEKTİ

Fuman'ın sosyal medyada viral haline gelen fotoğrafını ise bir sınav günü elleri donmak üzereyken sınıfa girmesi üzerine öğretmeni tarafından çekilmiş. Küçük çocuğun ne eldiveni ne de beresi var. Neredeyse donmak üzere bir halde sınıfa girdiğinde öğretmeni bu zorlu koşullara dikkat çekmek için onun fotoğrafını internete yüklemiş.

BABASINI ÖZLÜYOR


Ablası ve büyükannesi ile birlikte çamurdan bir evde yaşayan çocuk, okuldan arta kalan zamanlarında da büyükannesine yardımcı olmak için tarlada çalışıyor. Fuman aylardır görmediği babasını özlediğini söylüyor ancak başka bir şeyden de şikayet etmiyor.

YORUMLAR (126)

 • BİR OLANA MEFTUN:
  Faiz yiyenler(kabirlerinden)şeytan çarpmış kimselerin cinnet nobetinden kalktigi gibi kalkarlar.bu hal onların alım satım da tıpkı faiz demeleri yüzündendir Halbuki Allah alım satımı helal faizi helal kılmıştır ( bakara275)
 • ADANALI:
  Çocukların bu durumda olmasının tek sebebi yaratılan uydurma SAVAŞLAR ve oluşturulan SİLAH ekonomisidir.. Dünya devletleri SİLAH üreteceğine Tarla’dan Buğday ,Buğday’dan Un ,Un’dan Ekmek üretsin..
 • ÇOK DOGRU:
  Helal olsun çocuğa allah yardım etsin.insanlari insan oldugu için sevin ayrım yapmadan.din ırk ayrımı yapmadan.budur seni farklı kılan insan yapan.o bi çocuk masum ..
 • YİLDİRİM HALİME:
  Sen insanmisin ya ?? Yada sütle banyo yaptigin icin aclik soguk ugramamiş demekki !! insanlar duygularini paylaşiyor her söze bir cvp dalga gecer gibi tüh vicdanina !!!
 • AKGENÇLİK:
  işte yatın kalkın imam hatiplerimize dua edin bakın insanlar ne şartlarda okuyor sizler kilimalı okullardan şikayetcisiniz elhamdürillah
 • OGRETMEN:
  O nasıl bir öğretmen ki böyle bir çocuğa bir mont eldiven almıyor. Biz çok şükür öğrencilerimiz için her şeyi yapıyoruz. Her gün girişte kontrol ediyoruz montsuz gelen var mı diye. Varsa araştırıyorum ailevi durumu kötüyse para toplayıp aramızda alıyoruz. Yazık çocuğa.
 • AY:
  Bir öğretmen olarak yaşadığı problemi iliklerime kadar yaşadım. Allahım yardım et. Bizim ülkemiz de de o kadar çok böyle çocuk var ki. Çocuk ya çocuk. Nolur desteğinizi esirgemeyin onlardan hiçbiriniz. Ellerinde de çatlakları ovsaydım keşke senin çocuk...
 • MÜHENDİS:
  Çocuğa acıdım ve kendi küçüklüğüm ekran filmi gibi gözümün önünden geçti. Taşımalı eğitim çıkmadan önce doğuda olay bundan farklı değildi. Bende hergün 5km gider aynı gün 5km geri dönerdim. Şimdi yüksek mühendisim. Sabrın sonu selamettin.
 • YORUMCU:
  Dünyanın en masumları çocuklar rabbim hepsinin yardımcısı olsun anası babası olmayanlar hayati çabuk ögreniyo biz çocuklarımızın üzerine titrerken bu masumlar böyle
 • YLMZ:
  Duygulandim. 1977 yılın da ilkokul okudugum sınıf mevcudumuz40 kişi.en az 15 kısi bu çoçuk gibi 10. 12 km gelip giderek orta okulda bitiren çok arkadasim var.Elazig .alacakaya ilcesi.
 • PİS FAKİR:
  yavrum benim.soğuktan elleri hem şismiş hem çatlamış.kurban olurum senin ellerine.günah yaaa vallahi bu cocuklarin acı cekmesi cok üzüyor beni .bide sahipsiz.içi ayrı üşüyor dışi ayrı.sana güzel bir mont eldiven almayı o kadar çok isterdimki.Allahim sen yardım et nolur.
Tüm 126 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.