Annesini Yanlışlıkla Öldüren 16 Yaşındaki Genç Kızın, 24 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor - Haberler
Haberi Paylaş

Annesini Yanlışlıkla Öldüren 16 Yaşındaki Genç Kızın, 24 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

İstanbul'da temizlik yapan annesini, elindeki silahın ateş alması sonucu yanlışlıkla öldüren 16 yaşındaki genç kız için 18 yıldan 24 yıla kadar hapis isteniyor.

Pendik'te temizlik yapan annesini, elindeki silahın ateş alması sonucu öldürdüğü iddia edilen 16 yaşındaki A.O., "üstsoydan akrabayı kasten öldürme" suçundan 18 yıldan 24 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşına çıktı.Duruşmada söz alan sanık, kasti bir hareketinin olmadığını söyledi.

16 YAŞINDAKİ KIZI ANNESİNİ VURDU

Pendik'te, evde bulduğu ruhsatsız tabancanın ateş alması sonucu temizlik yapan annesi Özlem Odabaşı'nı başından vurarak ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklanan kız çocuğu 16 yaşındaki A.O.'nun "üst soydan akrabayı kasten öldürme" suçundan yargılanmasına başlandı.

Annesini Yanlışlıkla Öldüren 16 Yaşındaki Kız, Hakim Karşısına Çıktı

Anadolu Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nde kapalı görülen duruşmaya tutuklu sanık A.O. cezaevinden getirilirken, avukatı da salonda hazır bulundu.

"KASTEN YAPMADIM, YANLIŞLIKLA OLDU"

Sanık A.O.'nun savunmasında evde temizlik yaptıkları sırada yatağın altında silah gördüğünü ve eline aldığını söylediği öğrenildi. Kimin silahı olduğunu bilmediğini kaydeden A.O.'nun kasti bir hareketinin olmadığını ve silahın birden patladığını belirttiği öğrenildi.

SİLAHI, BABASI 15 TEMMUZ'DA ALMIŞ

Duruşmada tanık olarak dinlenen sanık A.O.'nun babası C.O., maktül ile 18 yıldır evli olduklarını, aile ilişkilerinin çok iyi olduğunu belirterek, silahın 15-16 Temmuz süreci nedeniyle tedbir amaçlı alındığını ve olay sırasında evde olmadığını söylediği belirtildi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

DAVA ERTELENDİ

Olay yeri inceleme tutanağı ve dosya içine alınan CD ile CD'den çıkarılan fotoğraflara göre maktülün uyurken vurulduğunun belirtildiği iddianamede, fotoğraflara ve rapor göre ölenin ellerinin yastığın altında olduğunun anlaşıldığı vurgulandı. Sanığın emniyetteki ifadesinde annesini kasten vurmadığını, olayın kazaen meydana geldiğini ve silahın elinde birden patladığını söylediği kaydedildi.

İddianamede, sanık A.O.'nun "üstsoydan akrabayı kasten öldürme" suçundan 18 yıldan 24 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Annesini Yanlışlıkla Öldüren 16 Yaşındaki Genç Kızın, 24 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor

Annesini Yanlışlıkla Öldüren 16 Yaşındaki Genç Kızın, 24 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor

Annesini Yanlışlıkla Öldüren 16 Yaşındaki Genç Kızın, 24 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (6)
ADEM:bu ülke iyice kafayı yedi hadi hayırlısı
Yagmur:Rabbim kiza sabır versin onun icinde çok zor suc babada ev silah çok tehlikeli bunu hala anlamadık mi daha bu benzer kac hata daha yapcaz
500