Anneler Yarıştı, Babalar Yaprak Sardı, Çocukları Gösteri Yaptı

Anneler Yarıştı, Babalar Yaprak Sardı, Çocukları Gösteri Yaptı

Siirt'in Tek Özel Ana Okulunda Düzenlenen Yemek Yarışmasında Anneler Yarışma Nedeniyle Ter Dökerken Babalar da Yaprak Sardı, Öğrenciler İse Gösteri Yaptı.

Anneler Yarıştı, Babalar Yaprak Sardı, Çocukları Gösteri Yaptı

Siirt'in tek özel ana okulunda düzenlenen yemek yarışmasında anneler yarışma nedeniyle ter dökerken babalar da yaprak sardı, öğrenciler ise gösteri yaptı.


Okulda yapılan yemek yarışmasında konuşan Okul Müdürü Şeref Aydur, "Eğitimi ve özelikle okul öncesi eğitim dediğimiz ana okulu dönemi insanların geleceğinde çok önemli bir yer tutmaktadır. Bunun bilincinde olarak geleceğimizi oluşturan çocuklarımızı en iyi şekilde eğitmeye çalışıyoruz. Bu günde bu kapsamda veli, öğretmen ve öğrenci kaynaşmasını sağlamak amacıyla bir araya gelmek istedik. Yemek yarışması bir vesiledir. Amacımız yarıştırmak değil, bir araya gelmektir. Türkiyemizin değişik illerinden velilerimiz var. Bu güzel fotoğrafı ve birlikteliği bir ad etrafında bularak bir yarışma düzenledik. Çok zengin bir kültüre sahip bir millet olarak mutfakta da o zenginliğimiz mevcuttur. Bu zenginlik Anadolu kültürüne ait ve bundan dolayı iftihar ediyoruz." dedi.


Milli Eğitim müdür Yardımcısı Fethi Suay, bu tür etkinliklerin sosyal hayatta kaynaşmalara ve birlik ve beraberlik sağlamada örnek çalışma olduğunu ve okulun başarısından dolayı kutladığını belirtti.


Sunuculuğunu Samanyolu TV de yayınlanan magazin programı "İyi Seyirlerin" sunucusu Fırat Paşa Yiğit'in yaptığı yarışmada, 60 bayan sıcak, soğuk, salata ve tatlı dallarında yarıştı. Yarışma boyunca, okul öğrencilere skeç ve halk oyunları gibi çeşitli yeteneklerini sergiledi. İzleyiciler arasında patates soyma, portakal sıkma, yaprak sarma gibi küçük yarışmalar da düzenlendi. Yaprak sarma yarışmasında bir erkeğin bayanlardan daha fazla sarma sarması esprilere yol açtı.


Anneler ise yapılan etkinlik ve yarışmadan memnun olduklarını ve bu tür etkinliklerin olumlu yansıma oluşturduğunu ifade ettiler.


Yarışmada her kategoride 5 er yarışmacı ödüle layık görüldü. Dereceye girenlere altın ve çeşitli ödüller verildi. Sıcak yemekte yine Perde pilavı birinci oldu.


Yarışmayı Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve veliler ilgiyle izledi.

Kaynak: CHA