Annapolıs Konferansı Gazzeliler'i İkiye Böldü

Annapolıs Konferansı Gazzeliler'i İkiye Böldü

Gazze'de Yaşayan Filistinliler, Annapolis Konferansı'nın Filistinliler İçin Yararlı Olup Olmadığı Konusunda İkiye Bölünmüş Durumda.

Annapolıs Konferansı Gazzeliler'i İkiye Böldü

Gazze'de yaşayan Filistinliler, Annapolis Konferansı'nın Filistinliler için yararlı olup olmadığı konusunda ikiye bölünmüş durumda.

ABD'nin Annapolis kentinde düzenlenen Ortadoğu barış konferansına Gazzeliler'in bir kısmı iyimser, bir kısmı karamsar bakıyor. Gazze'de Filistinliler'in bir kısmı konferansı protesto ederken, bir kısmı da konferansın olumlu sonuçlar doğurabileceğine inandıklarını ifade ediyor.

Ebu Nezar isimli Gazzeli, "Bundan önce düzenlenen konferanslarda bir başarıya ulaşılamadı. Bu konferans, Bush'un geçmişte yaşadığı başarısızlıkları telafi etmek için düzenleniyor. Arap ülkeleri ve İsrail de bu yüzden konferansa katılmayı kabul etti. Bu konferansta da Filistin'e baskı kurmak isteniyor. Toplantının Filistin'e hiçbir şey sağlamayacağını düşünüyorum" dedi.

Eşref Ebu Amra isimli bir başka Gazzeli ise, "Konferansın Filistinliler için olumlu sonuçlanacağına inanıyorum. Özellikle sınır kapılarının açılması ve Filistin halkının üzerindeki ambargoların kalkacağı konularında ümitliyim" diye konuştu.

(EL-MS-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA