Ankart Çağsal Ödül Töreniyle Açıldı

Ankart Çağsal Ödül Töreniyle Açıldı

Ankara 2007 Sanat Fuarı, Çağsav'ın Ödül Töreniyle Açıldı. Vakfın Bu Yılki Ödülü CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da Katıldığı Törenle Ressam Mustafa Ayaz ve Plastik Sanatlara Katkılarından Dolayı Yaşar Holding'e Verildi.

Ankart Çağsal Ödül Töreniyle Açıldı

Ankara 2007 Sanat Fuarı, ÇAĞSAV'ın ödül töreniyle açıldı. Vakfın bu yılki ödülü CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da katıldığı törenle Ressam Mustafa Ayaz ve plastik sanatlara katkılarından dolayı Yaşar Holding'e verildi.

Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenen ANKART 2007, Çağdaş Sanatlar Vakfı (ÇAĞSAV) ödül töreniyle açıldı. Her yıl bir sanatçıya ödül veren Vakıf, bu yıl Ressam Mustafa Ayaz'ı ödüle layık buldu. Vakıf ayrıca, DYO'nun üreticisi Yaşar Holding'i de katkılarından dolayı ödüllendirdi.

Ödül törenine katılan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yaptığı konuşmada, toplumun gelişimine ve ülkenin kalkınmasına ekonominin yanı sıra kültür ve sanatın da önemli katkı sunduğunu vurguladı. "Ekonomiyi önemsemek, vazgeçilmezdir ancak varsa yoksa para, rant, kar diyerek gelişme olmayacağı ortadadır" diyen Baykal, sanatı ve sanatçıyı desteklemenin Cumhuriyet'in kuruluş felsefesinde de yer aldığını söyledi.

Yaşar Holding'i "DYO, boyadan resme sıçramayı başardı" diyerek kutlayan Baykal, törenin ardından ANKART 2007 Fuarı'nı açtı. Fuardaki standları tek tek gezen Baykal, sanatçılarla da sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Törende konuşan Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılaz da sanatseverlere Ankara Maltepe Pazarı'nın karşısındaki alana bir "Sanatçılar Köyü" yapılacağı müjdesini verdi.

(ANKA)

Kaynak: ANKA