Ankarasporlu Futbolcular, Aurelıo'nun Türk Milli Takımına Çağrılmasını Olumlu Karşıladı

Ankarasporlu Futbolculardan Devran Ayhan Ve Adem Koçak, Türk Statüsüne Geçen Mehmet Aurelio'nun Türk Milli Takımı'nda Yer Almasını Olumlu Karşıladıklarını Söylediler.

Ankarasporlu Futbolcular, Aurelıo'nun Türk Milli Takımına Çağrılmasını Olumlu Karşıladı

Ankarasporlu futbolculardan Devran Ayhan ve Adem Koçak, Türk statüsüne geçen Mehmet Aurelio`nun Türk Milli Takımı`nda yer almasını olumlu karşıladıklarını söylediler.

Kulüp binasında gerçekleştirilen basın toplantısında Adem Koçak, gazetecilerin konuyla ilgili sorusu üzerine tüm dünya takımlarında bu tür örneklerin olduğunu belirterek, ¨Dünyada olduğu gibi Türk Milli Takımı da iyi yerlere gelecekse, neden olmasın¨ dedi.

Aurelio`nun milli takımda olmasının uygun olduğunu ifade eden Devran ise, ¨Böyle olması uygundur. Ligde de yabancı futbolcu arkadaşlarla birlikte oynuyoruz. Milli takımda yabancı futbolcu görmem değişik bir olay değil¨ diye konuştu.

Ankaragücü maçını kaybedilmiş 2 puan olarak değerlendiren Adem, şöyle konuştu:
¨Karşılaşmada 2 puan kaybettiğimize inanıyorum. Oyun üstünlüğü bizdeydi. İyi bir takımız ve daha iyi olacağız. Teknik direktörümüzün de dediği gibi 3-4 hafta sonra daha da başarılı olacağız. Kayseri Erciyesspor maçını kazanmak istiyoruz. Artık kazanmanın zamanı geldi.¨

Devran Ayhan ise iyi bir takım olduklarına inandığını belirterek, ¨Ankaragücü karşısında iyi bir performans sergiledik. 3-4 haftaya ihtiyacımız var. İlerleyen haftalarda iyi futbol oynayarak, üst sıralara tırmanmak istiyoruz. Kayseri Erciyesspor karşısında 3 puanla tanışmak istiyoruz¨ diye konuştu.

Ankaragücü-Ankaraspor maçında yaşanan bir pozisyon sonrasında, hakem Fırat Aydınus`un verdiği kararla ilgili görüşünün sorulması üzerine Devran, ¨Hakem topa vurulmadan düdük çaldı. Zaten yazılı ve görsel basındaki hakem hocalarımızdan kural hatası olduğunu söyleyenler de var. Topa vurulmadan düdük sesini herkes duydu¨ ifadelerini kullandı.