Ankaraspor Super Lig'i Sevdi

Ligde Son Sıralarda Bulunan Ankaraspor, Evinde Oynadığı Gençlerbirliği Oftaşspor'u 1 -0 Yenerek Ligde Kalmayı Garantiledi.

Ankaraspor  Super Lig'i Sevdi

Ligde son sıralarda bulunan Ankaraspor, evinde oynadığı Gençlerbirliği Oftaşspor'u 1-0 yenerek ligde kalmayı garantiledi. Ankaraspor Teknik Direktörü Saffet Susiç, Gençlerbirliği Oftaşspor karşısında hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını söyledi. Maçın ardından yaptığı açıklamada Susiç, zor bir maç olduğunu belirterek, ''Maça başlarken üzerimizde baskı vardı. Rahat rahat hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Şansımız vardı. İlk dakikalarda penaltı kaçırdılar. Fakat eminim gol atsalar da maçı alırdık'' dedi. Gençlerbirliği Oftaşspor Teknik Direktörü Osman Özdemir ise maçı kaybetmenin çok önemli olmadığını ifade etti. Oynadıkları futbolun önemine değinen Özdemir açıklamasında şu sözlere yer verdi: ''Oynadığımız futbol önemliydi. Maç öncesinde bazı spekülasyonlar vardı. Oynadığımız futbolla bu spekülasyonlara cevap verdik. Gençlerbirliği Oftaşspor, spor tarihinde, beyaz kirlenmemiş sayfalarda yer alacaktır. Bugün skorla, sahadaki futbol birbirine tezattı''

Ankaraspor Onursal Başkanı Melih Gökçek de, ''Ankara'dan mutlaka bir şampiyon çıkmalı. Biliyorsunuz Ankaragücü'nün 100. yılı yaklaşıyor. İnşallah Ankaragücü 100. yılında şampiyon olur'' dedi. Basın mensuplarının Cemal Aydın ile Ankaragücü konusunda uzlaşma sağlanıp, sağlanmadığı yönündeki sorularına ise Gökçek, ''Her söylenene inanma. İnanmasan da yok deme'' biçiminde imalı bir cevap verdi.

Ankarasporlu futbolcular da yaptıkları açıklamalarda aldıkları galibiyetin önemini vurgulayarak ligde kalmanın sevincini yaşadı. Oftaşsporlu futbolcular ise iyi futbol ortaya koyduklarını ancak şansın Ankaraspor'dan yana olduğunu dile getirdi.